داخلی آرشيو خبر صفحه استان
۱
امتیاز مثبت 
۱
 
در ادامه مشکلات آلوده ترین شهر جهان؛
کوچه هایی که در حسرت آسفالت می‌سوزند/ آب پاشی با تانکر راهکار شهرداری در بلوار ارتش
کد مطلب: ۶۳۰۶۶
تاریخ انتشار:شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۸
یکی از معضلاتی که مردم زابل با آن همیشه دست به گریبان هستند آسفالت است چرا که بسیاری از مردم این خطه از داشتن معابر استاندارد محروم هستند.
کوچه هایی که در حسرت آسفالت می‌سوزند/ آب پاشی با تانکر راهکار شهرداری در بلوار ارتش
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با توجه به خاکی بودن برخی از محلات و نبود آسفالت مناسب در آن ها در هنگام طوفان گرد و غبار فراوان محلات را در برمی گیرد و این موضوع گلایه اهالی آن را فراهم آورده است.

عبور و مرور خودروها نیز سبب به پا خواستن خاک در هوا و آزار مردم می شود بنابراین با توجه به آمار بالای مسلولین در زابل با پخش گردو غبار در هوا احتمال ابتلا افراد سالم به این بیماری و سایر بیماری ها دور از انتظار نیست.

ایجاد گل و لای نیز در هنگامی که باران می بارد یا آب برخی منازل به بیرون روانه می شود خود معضل دیگری است که اهالی زابل با آن دست و پنجه نرم می کنند چرا که خاک زابل رسی است و به سرعت تبدیل به گل می شود.

اهالی خیابان ارتش با تماس با پایگاه خبری اوشیدا از وضعیت نابه سامان این خیابان از لحاظ آسفالت خبر دادند و خواستار رسیدگی شهرداری نسبت به این معضل شدند.

یکی از اهالی بلوار ارتش که در ارتش ۶ زندگی می کند به خبرنگار اوشیدا گفت: ایجاد بلوار ارتش حدود ۲۵ سال قبل شروع شده اما بعد از ۲۵ سال همچنان به صورت نیمه کاره رها شده است.

محمودی با بیان اینکه کوچه های این محل بدترین وضع را دارند، افزود: هیچ اقدامی انجام نشده و شهرداری تنها عوارض گرفتن از مردم این محل را خوب یاد دارد، اما از ارائه خدمت هیچ خبری نیست.

این شهروند زابلی ادامه داد: جدول گذاری نیمه کاره رها شده، در حالی که اینها حق مردم است بنابراین اسراف نکنید.

وی بیان کرد: اعضای شورای شهر زمان انتخابات درب تک تک منازل این محل را برای جمع کردن رای می‌زنند و بعد از آن فراموش می کنند، اصلا چنین شهرداری و شورای شهری چرا باید باشد.

محمودی خاطرنشان کرد: شورای شهر زابل هیچ کارایی ندارد بنابراین شهرداری منحل شود مردم خیلی راحت تر می توانند مشکلات خود را حل کنند.

یکی دیگر از اهالی بلوار ارتش اظهار کرد: اینجا تا اواخر سال ۹۱ روستا بوده اما اوایل سال ۹۲ به شهر زابل الحاق شده اما الان به این محل سکونتگاه غیر رسمی می گویند که عجب کشفی کرده اند.

احمدی ابراز کرد: این محل یک شبه که سبز نشده، نکند شهردار و عوامل وی خواب تشریف داشتند یا سرگرم جلب نظر و اخذ آرا اعضای شورای شهر برای شهردار شدن مجدد بوده اند.

وی تصریح کرد: از رسانه ها تقاضا داریم وضعیت اسفبار بلوار ارتش و کوچه ها و معابر را مستند سازی و قضاوت کنند ببینند حق با مردم است یا نه؟

یکی دیگر از اهالی بلوار ارتش به خبرنگار اوشیدا گفت: علیرغم کم آبی در سیستان متاسفانه شهرداری هر روز با تانکر بلوار ارتش را آبپاشی میکند در حالی که هزینه آسفالت به طور حتم کمتر می باشد.

محسن تاکید کرد: تمام کوچه های بلوار ارتش به جز کوچه ارتش چهار که دارای مسجد است باقی کوچه ها خاکی است.

وی عنوان کرد: از مسئولان شهرداری انتظار می رود جهت آسفالت این بلوار اقدار کند تا اهالی آن طعم زندگی بدون خاک را بچشند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۱۱-۱۶ ۱۱:۳۷:۳۷
كوچه هاي حاشيه شهر بجاي خود كه كوچه هاي وسط شهر افتضاحه
برخي كوچه ها كه يه نيمچه آسفالتي داشته همونم اداره آب اومد و كند و رها كرد به امان خدا
نمونش كوچه روبرو پارك قدير. الآن حداقل 200 خانوار در وسط شهر گرفتار معضل رفت و آمد شدن تو اين كوچه (15691)