داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
زباله های شهری عامل چهره زشت شهر؛
زابل در محاصره زباله های ساختمانی قرار گرفت/شهروندان متخلف بی توجه به حقوق دیگران
کد مطلب: ۷۰۴۴۶
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۹
شهروندان با رها کردن زباله های خانگی و همچنین نخاله های ساختمانی باعث شده اند تا چهره زابل بیشتر از قبل زشت تر شود.
زابل در محاصره زباله های ساختمانی قرار گرفت/شهروندان متخلف بی توجه به حقوق دیگران
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ شهر زابل سال هاست که به دلیل مهاجرت افراد و نبود سرمایه گذاران به همان شکل و بافت قدیمی خود باقی مانده است ، عملا در زابل ساخت و ساز های منازل و یا مکان های تجاری با کندی مواجه است.

این در حالی است که رشد شهرهایی همچون زاهدان در سال های اخیر چشمگیر بوده و همین امر باعث شده است تا زاهدان را به یکی از کلان شهرهای ایران تبدیل سازد.

وجود بافت قدیمی زابل و عدم اصلاح خیابان ها با وجود افزایش خودرو ها، مشکلاتی از جمله ترافیک و نبود فضای مناسب برای پارک خودروها در خیابان به وجود آورده است.

از طرفی شهروندان نیز با رها کردن زباله های خانگی و همچنین نخاله های ساختمانی باعث شده اند تا چهره این شهر بیشتر از قبل زشت تر شود.

موسی خمری شهردار زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: در راستای پاکسازی خیابان های زابل، نخاله های ساختمانی از میدان بسیج و میدان گنجشک در زابل جمع آوری شده است.

وی افزود: رها سازی زباله های خانگی و حتی نخاله های ساختمانی در محلات و خیابان ها باعث شده است تا کار برای پاکسازی پاکبانان سخت تر شود.

خمری بیان داشت: همچنین جهت جمع آوری بیشتر زباله ها در سطح شهر اطلاعیه ای به جهت استخدام راننده به همراه خودرو به صورت شخصی جذب شهرداری خواهد شد.

شهردار زابل بیان داشت: شهروندان با فرهنگ سازی می توانند زباله های خانگی را در ساعت مقرر درب منزل بگذارند تا توسط مامورین شهرداری جمع آوری شود و از رها کردن آن در خیابان ها بپرهیزند.انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark