داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
(تصاویر) دهن کجی هندی‌ها به ماسک زدن!
کد مطلب: ۷۰۷۲۵
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۷
بسیاری از هندی‌ها به استفاده از ماسک به طور صورت آویزان از گوش یا زیر بینی و چانه اکتفا می‌کنند.
(تصاویر) دهن کجی هندی‌ها به ماسک زدن!

به گزارش اوشیدابه نقل از  فرارو، کارشناسان می‌گویند در هند به عنوان دومین کشور پر جمعیت جهان هنوز اوج اپیدمی فرا نرسیده است. در این فضای بحران بهداشتی، دولت هند استفاده از ماسک را در فضا‌های عمومی، سیستم حمل و نقل و سر کار اجباری کرده است.

اگرچه به نظر می‌رسد این قوانین به طور عمده در شهر‌های بزرگ رعایت می‌شود، اما بسیاری از هندی‌ها به استفاده از ماسک به طور صورت آویزان از گوش یا زیر بینی و چانه اکتفا می‌کنند.

از ماه مارس پلیس به دلیل استفاده نکردن از ماسک یا عدم رعایت فاصله اجتماعی بیش از 42 هزار مورد جریمه ثبت کرده است. در سراسر هند نیرو‌های پلیس به این ترتیب صد‌ها هزار یورو جریمه جمع آوری کرده اند.

رئیس پلیس بنگلور در توئیتر نوشت: جریمه پرداخت شده به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهر بنگلور در جنوب هند تنها در یک ماه به حدود 117 هزار یورو رسیده است.

نارندرا مودی نخست وزیر هند در سخنرانی تلویزیونی اخیر خود از سهل انگاری برخی از مردم در برابر ویروس کرونا انتقاد کرد و از آن‌ها خواست هوشیار باشند.

در شهر فیروزآباد در شمال هند کسانی که ماسک نمی‌زنند جریمه نمی‌شوند بلکه باید به مدت 4 ساعت در دوره حفظ فاصله اجتماعی شرکت کنند و 500 بار نیز از روی جمله باید از ماسک استفاده کنید بنویسند.

Share/Save/Bookmark