داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
واکنش معکوس شاخص کل بورس، آرامش بازار ارز/ در بازار سرمایه پس از تحریم نفتی ترامپ چه اتفاقی افتاد؟
کد مطلب: ۶۵۱۴۵
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۰۵
بازار بورس و ارز پس از بازگشت تحریم‌ها نه تنها دچار التهابات هیجانی نشد بلکه روند منطقی و عقلانی را در پی گرفت، گو اینکه سخنان ترامپ و خط و نشان هایش نتوانست بر اقتصاد ایران اثر منفی بگذارد.
واکنش معکوس شاخص کل بورس، آرامش بازار ارز/ در بازار سرمایه پس از تحریم نفتی ترامپ چه اتفاقی افتاد؟
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بر خلاف گمانه زنی های برخی کارشناسان مبنی بر افزایش بی سابقه قیمت دلار پس از بازگشت تحریم ها و رسیدن قیمت آن به ۲۰ هزار و حتی بیشتر، بازار ارز و بورس مسیر خود را با روال منطقی و عقلانی در پیش گرفت و به تحریم نفتی اعتنایی نکرد. جالب آنکه در واکنشی معکوس، قیمت دلار در کانال ۱۴ هزار تومان حفظ شد و شاخص کل بورس نیز روند ثابتی به خود گرفت.

بر اساس جدیدترین آمار نرخ ارز ، طی چند روز گذشته قیمت دلار از کانال ۱۴ هزار تومن خارج و به کانال ۱۳ هزار تومان سقوط کرده است که نشان دهنده بی اثر بودن تحریم اخیر امریکا است.

بورس اوراق بهادار نیز هفته آرامی را پشت سر گذاشت به گونه ای شاخص کل در بازه ۱۸۲ تا ۱۸۵ نوسان داشت اما تعداد، حجم و ارزش معاملات حاکی از افزایش نقدینگی در بورس و تبع آن ورود سهامداران جدید به بورس برای سرمایه گذاری است.

بر اساس این گزارش، قیمت دلار و یورو در قبل و بعد آغاز تحریم (۱۳ آبان) به ترتیب زیر بود که حاکی از بی توجهی بازار به سیاست های ایالات متحده است:

قیمت یورو

شنبه ۱۲ آبان : ۱۶۹۱۰ تومان

یکشنبه ۱۳ آبان: ۱۶۷۰۰ تومان

دوشنبه ۱۴ آبان: ۱۶۷۰۰ تومان

سه شنبه ۱۵ آبان: ۱۶۳۰۰ تومانقیمت دلار

شنبه ۱۲ آبان : ۱۴۱۰۰ تومان

یکشنبه ۱۳ آبان: ۱۴۹۰۰ تومان

دوشنبه ۱۴ آبان:۱۴۴۰۰ تومان

سه شنبه ۱۵ آبان: ۱۴۸۰۰ تومان

شاخص کل بورس اوراق بهادار پس از بازگشت تحریم نفتی، واکنش معکوسی را از خود به نمایش گذاشت به گونه ای که بازار سرمایه نه تنها شاهد فرار سرمایه گذاران نبود بلکه افزایش معاملات و تقاضا برای خرید سهم منجر به افزایش شاخص کل بورس شد.

بر این مبنا شاخص کل بورس روز شنبه ۱۲ آبان با ۸۱ هزار واحد افزایش به ۱۸۳۴۴۸ واحد رسید. هر چند که رشد شاخص بورس در روز ۱۳ آبان متوقف شد اما طی روزهای ۱۴ و ۱۵ آبان با افزایش مواجه شد به گونه ای که طی دو روز معاملاتی پس از ۱۳ آبان، افزایش ۲۱۸۱ واحد را تجربه کرد و در ۱۸۵۱۰۰ واحدی به تثبیت رسید.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark