داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
شیوه جدید کلاهبرداری در تلگرام/ مخاطبین قربانی سناریوی تکراری
کد مطلب: ۶۷۳۰۵
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱
به تازگی برخی از افراد از شیوه جدیدی برای کلاهبرداری در تلگرام استفاده می کنند که مخاطبین قربانی اصلی آن هستند.
شیوه جدید کلاهبرداری در تلگرام/ مخاطبین قربانی سناریوی تکراری
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با فراگیر شدن فضای مجازی در بین بسیاری از افراد به ویژه نوجوانان و جوانان ، زمینه گسترش سوءاستفاده نیز توسط برخی فرصت طلبان محیا شده است.
یکی از مهمترین پیام رسان های خارجی که افراد می توانند به راحتی در آن از دیگر افراد اخاذی و کلاه برداری کنند پیام رسان تلگرام است که به واسطه گمنامی افراد در این پیام رسان سوءاستفاده را راحت تر از سایر اپ های مشابه کرده است.
جدیدا گروه هایی با عنوان کسب درآمد در تلگرام راه اندازی شده است که مربوط به یک نفر نیز نیست، چندین فرد پشت این موضوع قرار دارند که جهت سوء استفاده از افراد در تلگرام نسبت به ساخت گروه و کانال اقدام کرده اند.
فلسفه وجود این ابر گروه ها به این گونه است ، که از فرد درخواست می شود تا مخاطبین خود را عضو یکی از گروه های ایجاد شده کند و به ازای هر مخاطب هزار تومان دریافت کند.
فردی که در فضای مجازی و خیلی راحت می تواند به پول بالایی دست پیدا کند وسوسه این جریان شده و با عضو کردن همه مخاطبین خود در صدد دریافت پول بیشتر است.
با این حال پس از اضافه کردن مخاطبین ، مدیر گروه بلافاصله در خصوصی چت تلگرام حاضر می شود و جهت واریز مبلغ درخواست ثبت نام با شماره تلفن همراه خود در یک برنامه اندرویدی را دارد که روزانه ۵۰۰ تومان از حساب فرد کسر می کند.
فرد پس از ثبت نام در این برنامه مجدداً به خصوصی مدیر گروه مراجعه می کند تا جهت دریافت مبلغ اقدام کند، اینجاست که سناریوی کلاه برداری به پایان می رسد و مدیر گروه دیگر پیام شما را نمی خواند و علاقه ای برای همکاری با شما ندارد.
بعد از این جریان فرد تازه می فهمد که چه کلاه بزرگی بر سرش رفته است و هرکدام از ۲۰۰ مخاطبی که به گروه اضافه کرده است می توان این مسیر را طی کند و سر آنها هم کلاه برود.
بدین ترتیب افراد پشت این جریان با کسر روزانه ۵۰۰ تومان از حساب مشترکین صاحب مبالغ هنگفت و میلیاردی می شوند، که این موضوع به صورت گسترده در فضای مجازی در حال رشد و گسترش می باشد.
غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در این خصوص به خبرنگار ما گفت: پلیس فتا زابل مرتبا فضای مجازی منطقه را رصد کامل می کند.
وی افزود: افرادی که می توانند با ارائه مستندات از فردی در فضای مجازی شاکی شوند باید به پلیس فتا مراجعه کنند و شکایت خود را ارائه دهند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark