داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
المپیک توکیو| ایران در جایگاه یازدهم، چین در صدر
کد مطلب: ۷۳۹۷۵
تاریخ انتشار:دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۳
در پایان سومین روز بازیهای المپیک توکیو ایران با یک مدال طلا در جایگاه یازدهم مشترک ایستاد.
المپیک توکیو| ایران در جایگاه یازدهم، چین در صدر

به گزارش اوشیدا به نقل از دانا؛ در پایان سومین روز رقابت های المپیک ۲۰۲۰ توکیو، ایران در جدول رده بندی مدالها با تک مدال طلا توسط جواد فروغی در تیراندازی در جایگاه یازدهم مشترک با استرالیا، اکوادور، کرواسی، ازبکستان و تایلند قرار گرفت و چین هم با کسب ۱۱ نشان در صدر قرار دارد.

چین با ۶ طلا، یک نقره و ۴ برنز در صدر ایستاد و میزبان بازی ها با ۵ طلا و یک نقره دوم و آمریکا با ۴ طلا، ۲ نقره و چهار برنز در جایگاه سوم قرار دارند.  کره جنوبی هم با ۲ طلا و سه نقره در جایگاه چهارم ایستاد.
اما ورزشکاران ایران در سومین روز رسمی بازی ها در چهار رشته تیراندازی، تکواندو، بسکتبال و قایقرانی به میدان رفتند و مدالی کسب نکردند.
در تیراندازی و در بخش انفرادی هانیه رستمیان در ماده تپانچه ۱۰ متر بادی و مهیار صداقت در ماده ۱۰ متر تفنگ بادی در خط آتش ایستادند  که هر ۲ نماینده ایران از صعود به فینال انفرادی بازماندند.
در تکواندو میرهاشم حسینی و ناهید کیانی در اوزان ۶۷- کیلوگرم و ۵۷- کلیوگرم برابر حریفان به روی شیاپچانگ رفتند که هر دو از گردونه رقابتها حذف شدند. با حذف میرهاشم حسینی و باخت ناهید کیانی و آرمین هادی‌پور  مقابل حریفانشان، پرونده تکواندو ایران در بازی های المپیک بسته شد. تکواندو در این دوره از بازی ها سه سهمیه کسب کرده بود.
تیم ملی بسکتبال ایران نیز در دیدار افتتاحیه رقابتها برابر چک شکست خورد‌
روز گذشته هم  با حذف نیما عالمیان در تنیس روی میز  و صفرزاده در دوچرخه سواری ماده استقامت از ادامه رقابت ها در مجموع پرونده سه رشته تنیس روی میز، دوچرخه سواری و تکواندو در المپیک بسته شد و  رقابت نمایندگان ایران در ۱۳ رشته دیگر ادامه دارد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark