داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
ترافیک معضل رفع نشده در زابل
کد مطلب: ۶۹۹۲۵
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۱
با رشد جمعیت و همچنین افزایش خودرو ها ، خیابان های شهرستان زابل همچنان به همان شکل سنتی و گذشته خود باقی مانده است که این امر از جمله عواملیست که باعث ایجاد ترافیک می شود.
ترافیک معضل رفع نشده در زابل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ یکی از مهمترین مشکلات شهرستان زابل به گفته شهروندان این شهرستان معضل ترافیک است که با توجه به تردد خودرو ها از چند خیابان اصلی در ساعات خاصی از روز این معضل به وجود می آید.
از طرفی با رشد جمعیت و همچنین افزایش خودرو ها ، خیابان های شهرستان زابل همچنان به همان شکل سنتی و گذشته خود باقی مانده است که این امر نیز یکی دیگر از عواملیست که باعث ایجاد ترافیک می شود.
عرض کوچک خیابان های زابل حتی عرصه را برای حضور اتوبوس های واحد نیز تنگ کرده است و شهرداری به اجبار از مینی بوس ها برای جابه جایی مسافر در شهر استفاده می کند.
از طرفی تخریب آسفالت برخی از خیابان ها باعث شده است تا خودرو ها از چند خیابان اصلی این شهرستان تردد کنند تا به خودرو آنها بر اثر برخورد در چاله و چوله ها آسیب نرسد.
امین الله سعادت زهی یکی از شهروندان ساکن زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: ریزش فاضلاب زابل بارها باعث شده است خودرو های شهروندان به درون آن سقوط کنند.
وی افزود: همچنین وجود چاله و چوله های ناشی از فرسودگی آسفالت هم سبب شده است تا رانندگان از خیابان های فردوسی و چهار راه دکترا عبور کنند که نسبت به سایر خیابان های زابل آسفالت بهتری دارند.
این شهروند سیستانی بیان داشت: زابل نیازمند یک اصلاح کلی همانند سایر شهرهای ایران است .
در این خصوص غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: حذف میادینی که باعث ترافیک در شهر می شود می تواند باز شدن گره ترافیک برخی از خیابان ها کمک کند.
وی افزود: در همین راستا تصمیم گرفته شده است تا میدان های تقاطع مدرس و بعثت و میدان نگاره به چهار راه دکترا حذف گردند.
فرماندار زابل بیان داشت: همچنین جا به جایی تیر های برق و عریض کردن خیابان طالقانی ، حد فاصل میدان نگاره تا میدان انقلاب با همکاری امور برق و شهرداری زابل در دستور کار قرار دارد.
وی همچنین تاکید کرد: مردم نیز باید در برخی از مواقع فرهنگ رانندگی خود را رعایت کنند تا بسیاری از مشکلات ترافیک برطرف شود.
فرماندار زابل بیان کرد: بسیاری از شهروندان با بی ملاحظگی اقدام به پارک خودرو در مکان ایی می کنند که محل عبور چندین خودرو دیگر است و با این کار باعث کم عرض شدن خیابان می شوند.انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark