داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
فرمانده "نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان" کیست؟ + تصاویر
کد مطلب: ۴۴۲۶۵
تاریخ انتشار:شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۱۷
اخیرا فرمانده جدید نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان منصوب شده است.
فرمانده "نیروهای آمریکا و ناتو در افغانستان" کیست؟ + تصاویر
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا"   اخیرا یک جابجایی در سطح فرماندهی ارشد نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و آمریکا صورت گرفت و ژنرال  "جان میک نیکلسون (John Mick Nicholson)"  جایگزین "جان اف کمپل"  شد.

** ژنرال جان "میک نیکلسون"  کیست؟

ژنرال "جان میک نیکلسون (John Mick Nicholson)" متولد 8 می 1957 در منطقه  "مریلند" ایالت متحده آمریکاست. ازسال 1982 وی در ارتش آمریکا مشغول به خدمت شده و در واحد 82 هوایی کار خود را آغاز کرد و البته بعدها فرمانده ارشد این واحد نظامی شد. پدر ژنرال "جان میک نیکلسون (John Mick Nicholson)" هم در ارتش آمریکا خدمت کرده و یکی از پرسنل نظامی بلندپایه ارتش آمریکا بوده است.


فرمانده

فرمانده
"جان میک نیکلسون (John Mick Nicholson)" در سال ۲۰۰۶ بخشی از نیروهای خارجی در افغانستان را نیز رهبری کرده و همچنان وی در سال ۲۰۱۰ مسئولیت بخش عملیاتی مشترک نیروهای امریکایی و ناتو را در افغانستان به عهده داشته است.


ژنرال   "جان میک نیکلسون (John Mick Nicholson)" در طول مدت تحصیلش در دانشگاه‌های "گئورگ تاون" و  "ستاد ارتش آمریکا " مشغول به تحصیل شده و در رشته "هنر و علوم نظامی" فارغ‌التحصیل گردیده است.


 وی همچنین درجه کارشناسی ارشد خود را با موضوع " مطالعات امنیت ملی " از دانشگاه دفاع ملی ایالات متحده آمریکا دریافت نموده است.  "جان میک نیکلسون (John Mick Nicholson)" در سال 1990 پنج سال زمان برای خدمت و آموزش در پیمان آتلانتیک شمالی صرف کرد.


ژنرال  "جان میک نیکلسون (John Mick Nicholson)" از دوم مارچ 2016 میلادی پست خود را در فرماندهی ارشد نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی ناتو و آمریکا در افغانستان از  "جان اف کمپل" تحویل می‌گیرد. وی در 4 فوریه 2016 میلادی به عنوان یک ژنرال 4 ستاره تعیین شد و در طول خدمتش جایزه سه مدال ارش آمریکا را در سطح پرسنلی و فرماندهی دریافت کرد.**تجربه نیکلسون در خدمت در افغانستان

ژنرال "جان میک نیکلسون (John Mick Nicholson)"  در فاصله سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ در سه دوره مختلف در افغانستان خدمت کرده است. وی در سمت جدید فرماندهی ۱۳ هزار نیروی بین المللی شامل ۹۸۰۰ امریکایی را بر عهده خواهد داشت.


فرمانده
وی در طول دوران خدمت خود همچنین در حوزه فرماندهی نیروهای آمریکایی در اروپا، نیروهای حافظ صلح در "بوسنی و هرزگوین" و "فرماندهی واحد 82 نظامی هواپایه" ارتش آمریکا خدمت کرده است.


ژنرال  "جان میک نیکلسون (John Mick Nicholson)" در قبل از رسیدن به پست فرماندهی نیروهای ناتو و آمریکا در افغانستان فرمانده نیروهای زمینی پیمان آتلانتیک شمالی بوده است. او قبلا هم در افغانستان ماموریت‌هایی داشته و زمانی رئیس ستاد عملیات‌ ناتو در افغانستان بوده است."جان میک نیکلسون (John Mick Nicholson)"  در مراسم آغاز فعالیت خود در مقر ماموریت موسوم به «پشتیبانی قاطع» در کابل خطاب به گروه طالبان گفت: من شما را می شناسم. شما برای مردم افغانستان فقط سختی و رنج ایجاد کرده اید.


به نظر می رسد سیاست های آمریکا در منطقه غرب آسیا باعث شده تا این کشور و همپیمانانش تاکتیک جدیدی را برای افغانستان در نظر بگیرند که تغییر فرمانده نیروهای پیمان آتلانتیک شمالی و ایالات متحده آمریکا در این راستاست.

Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
    عکاس :