داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
پارک ملت مجدداً افتتاح شد؛
صفر تا صد فاجعه پارک ملت زابل+ تصاویر
کد مطلب: ۶۵۸۳۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۲
روز گذشته با اعلام موسی خمری پارک ملت مجدداً افتتاح و بازگشایی شد تا مردم همانند گذشته بتوانند از فضای این پارک بهره ببرند.
صفر تا صد فاجعه پارک ملت زابل+ تصاویر
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ ابتدای سال جاری بود که در زابل خبرهای ناگواری از تنها پارک این شهرستان به گوش رسید، در روزهایی که تمامی شهرها مکان های تفریحی خود را برای مسافران نوروزی آماده می کنند شهرداری زابل پارک ملت این شهرستان را حصار کشی کرد تا به بهانه بازسازی، شهروندان از آن استفاده نکنند.
طولی نکشید که قطع درختان این پارک که تنها فضای سبز شهرستان زابل را تشکیل می داد موجی از اعتراض و خشم مردم زابل را به همراه داشت.


پس از آن نگاه ها به شهرداری زابل بیشتر ، و باعث دستگیری شهردار و چند تن از کارمندان او شد، اختلاص در پروژه های مختلف شهرداری باعث شد تا نوری شهردار پیشین زابل دستگیر شود و پارک ملت برای مدت طولانی در بلاتکلیفی به سر ببرد.
روند کند بازسازی پارک ملت توسط شورای شهر زابل باعث شد تا مردم معترض سیستانی به نشانه اعتراض درب شورای شهر را گل بگیرند .
شورای شهر زابل نیز با انتخاب موسی خمری به عنوان شهردار جدید وظایف بازسازی پارک را بر دوش این شخص نهاد تا به اعتراضات مردم در این خصوص پاسخ مثبت داده باشند.


روز گذشته با اعلام موسی خمری پارک ملت مجدداً افتتاح و بازگشایی شد تا مردم همانند گذشته بتوانند از فضای این پارک بهره ببرند.
اما تنها تغییراتی که در این پارک دیده می شود، عدم وجود درختان چند ساله و سر به فلک کشیده آن است، درختانی که عمر بالای بیست سال داشتند توسط شهرداری که حافظ محیط زیست است قلع و قمع شده اند.
حال معلوم نیست چند سال دیگر طول بکشد تا مردم زابل بتوانند پارک ملت را همانند گذشته وبا همان درختان استوار و سر به فلک کشیده ببیند، برخی ها بازگشایی این پارک را تنها فشار افکار عمومی بر دوش شهرداری می دانند.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark