داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
امام جمعه زابل:
آمریکا و اروپا به دنبال کسب امتیاز بیشتر از ایران هستند/ چندقطبی ها را کنار بگذاریم
کد مطلب: ۶۱۶۹۹
تاریخ انتشار:جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۱
امام جمعه زابل گفت: آمریکا و اروپا در مورد برجام کاملا هماهنگ هستند و هردو به دنبال کسب امتیاز بیشتر از ایران هستند
آمریکا و اروپا به دنبال کسب امتیاز بیشتر از ایران هستند/ چندقطبی ها را کنار بگذاریم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی اکبر کیخا در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان زابل عنوان کرد: مواظب دشمن قسم خورده باشیم، شیطان لعین به عزت خداوند قسم خورد که همه انسانها را به گمراهی می کشاند به جز آن بنده هایی که نمی تواند اصلا به آنها نزدیک شود، پس باید شیطان را شناخت؛ هر چیزی و هر کسی که انسان و دیگران را از مسیر بندگی خدا منحرف کند او شیطان است و امروزه کم مصداق شیطان در بین انسانها نداریم ، شطیاتین جن و انسی که در پی از بین بردن دین دیگران هستند، برای رسیدن به منافع شخصی و حزبی خودشان دیگران را به انحراف و ادیان را نابود می کنند و حمله به اعتقادات دیگران دارند.

وی افزود: یکی از مصادیق بارز شیاطین انس آمریکاست که امام راحل عظیم الشان ما فرمودند که " آمریکا شیطان بزرگ است "، در بین استکبار جهانی بزرگ تمامی شیاطین همین آمریکا جهانخوار است.

حجت الاسلام و المسلمین کیخا خاطرنشان کرد: شیطان به شکلهای مختلف و انواع گوناگون دیگران را منحرف می کند، گاهی کودتا برای سرکوب مخالفانشان راه اندازی می کنند و اگر کودتا جواب نداد جنگ منطقه ای راه اندازی می کنند و اگر این راه هم جواب نداد سعی می کنند جامعه هدف را چند قطبی کنند تا کلام های متفاوت و فصل الخطابی در ان جامعه وجود نداشته باشد و تفرقه اعتقادی، کلامی و گفتاری شکل بگیرد.

امام جمعه شهرستان زابل تصریح کرد: یکی از دیگر شیوه های این شیطان بزرگ تحریم است و از هر راهی تلاش می کند تا به منافع خود برسد و هدف او سلطه ی بر جغرافیای، فکر و اندیشه و ذخایر ملی دیگران است و امام راحل عظیم الشان ما فرمودند که " در نهاد و سرشت آمریکا کینه و دشمنی با اسلام ناب محمدی ( ص ) موج میزند".

وی تاکید کرد: قاعده نفی سبیل قرن هاست که در حوزه های علمیه تدریس، تحلیل و تفسیر می شود که میفرماید خداوند متعال حقی برای شما قرار نداده که کفّار بر مومنین تسلط پیدا بکنند، این تسلط بعضی مواقع سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هرگونه تسلط همه این موارد را قرآن نفی می کند و می گوید مومنین حق ندارید به کفار همچنین اجازهای را بدهند.

وی ادامه داد: در جنگ ها و رقابت های انتخاباتی آمریکا ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا، اوباما را محکوم به بوجود آوردن داعش کرد، آمریکا چرا باید به سپاه حمله و اهانت کند؟ چون سپاه به داعش دست ساخته آن ضربه زده و جلوی برنامه های آن را گرفته و دارد آن را از بین می برد.

حجت الاسلام کیخا تاکید کرد: این بار استکبار جهانی و این شیطان بزرگ در یک شکل دیگری ظهور کرده، رئیس جمهوری را انتخاب کردند و به او دستور دادند به مثل دیوانه گان سخن از پاره کردن برجام و برهم زدن نظم خاص جهانی نشان بدهد و اورا یک دیوانه زنجیری جلوه بدهند، اما باید ما مواظب باشیم این چهره به ظاهر دیوانه ما را فریب ندهد چراکه سیاست همان سیاست سلطه است اما این بار روش عوض شده است و ما باید مواظب باشیم.

امام جمعه زابل بیان کرد: ملت ایران اهل دغل نیست ما بر موردی عهد نمی بندیم یا اگر عهد بستیم عهد خود را نمی شکنیم ولی اگر دشمن در مورد برجام بد عهدی و برجام را بخواهد پاره کند به گفته امام ما آن را آتش و ریز ریز می کنیم.

وی بیان کرد: آن چیزی که باعث نابودی یک ملت می شود انحراف از مسیر خداوند است و مادامی که یک ملت بر سر پیمانش با خداوند بایستد و دین خدا را یاری کند خداوند آن ملت را یاری می کند و ما در این چند سال یاری خداوند را عینا مشاهده کردیم و همه گان پیشرفت ایران اسلامی را دیدند.

حجت الاسلام کیخا اظهار کرد: امروزه شواهد پیداست که آمریکا و اروپا در مورد برجام کاملا هماهنگ هستند و هردو به دنبال کسب امتیاز بیشتر از ایران هستند و در قبال برجام رئیس جمهور آمریکا نقش چماق را دارد بازی میکند و اروپا نقش هویچ را که همان تطمیع ایران و هموار کردن راه ترامپ است را دارد بازی میکند .

امام جمعه زابل اضافه کرد: حواسمان باید به سیاست آمریکا و اروپا باشد که برنامه های ویژه ای را هدف دارند، اما در نتایج برجام این ملت ماست که بیشتر از گذشته همدل و همزبان شده است چون شناخت دشمن را، در یک مراحلی در این موضوع چند صدایی شد و این خطرناک بود و انشالله که دیگر این موضوع شکل نگیرد، چند قطبی ها را کنار بگذاریم و فصل الخطاب در ایران اسلامی ولی فقیه و رهبر ماست و یک کلام در ایران اسلامی بر زبان جاری شد و آن سخن نایب الامام امام خامنه ای است.

وی تاکید کرد: این همدلی و همزبانی که شکل گرفته از همه مسئولین تشکر می کنیم از رئیس جمهور و مابقی مسئولین ارشد ، همیشه اینگونه باشیم و زیر بیرق ولی فقیه نفس بکشیم و زندگی کنیم و چشم ما به لبان مبارک ولی فقیه باشد و پشتیبان ولی فقیه باشیم تا به مملکتمان آسیب نرسد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark