داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
تحقق سودای تحصیل برای کودکان بی هویت در زابل
کد مطلب: ۶۶۵۵۹
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۱
مدرسه آینده نگر تنها مدرسه خصوصی کودکان بی سرپرست و بی هویت در زابل است که به صورت رایگان اقدام به جذب دانش آموز می کند.
تحقق سودای تحصیل برای کودکان بی هویت در زابل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ کودکان بی سرپرست و یا بد سرپرست ممکن است در بسیاری از شهرهای ایران و جهان وجود داشته باشند گرچه این نوع کودکان در خارج از ایران به دلیل ازدواج های غیر قانونی افراد آمار بیشتری دارد اما در ایران نیز از این دست کودکان زندگی می کنند.
ازدواج مردان افغان با زنان ایرانی در سال های گذشته که مرز شمال استان سیستان و بلوچستان هنوز به واسطه دیوار مرزی مسدود نشده بود امری رایج محسوب می شد.
با انسداد مرز و همچنین اتمام مهلت حضور افغان ها در ایران بسیاری از این افراد در حالی ایران را ترک کردند که زن و فرزندان ایرانی آنها باید در کشور خود می ماندند.
با این وجود هزاران کودک بی سرپرست تنها در منطقه سیستان به وجود آمد، کودکانی که اکنون از هر کودک کاری بیشتر فعالیت می کنند تا بتوانند بخشی از نیاز های خانواده و مادر ایرانی خود را تامین کنند.
با این حال تحصیل برای همه افراد امری مهم و ضروری محسوب می شود، آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان نیز با شناسایی این گونه افراد آنها را برای ورود به مدرسه آماده می کند.


اما برخی از کودکان نیز وجود دارند که از عدم هویت ایرانی و همچنین مادر و پدر واقعی رنج می برند و سالهاست سودای رفتن به مدرسه را در سر می پرورانند.
در همین راستا برخی از خیرین گوشه کنار ایران اقدام به ایجاد مدرسه ای در مرکز سیستان برای این دست از کودکان کرده اند .
هادی آذوغ مدیر این مدرسه در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: مدرسه آینده نگر برای دانش آموزان بی سرپرست، بی هویت و حتی اتباع افغانی تاسیس شده است که در دو شیفت صبح و عصر فعال است.
وی افزود: در شیفت صبح دانش آموزان دختر و بعد از ظهر نیز دانش آموزان پسر در این مکان تحصیل می کنند.
مدیر مدرسه آینده نگر تصریح کرد: این مکان نیاز به حمایت های خیرین دارد چرا که هزینه های تمامی معلمین و همچنین تدریس به صورت خصوصی انجام می شود.
وی ادامه داد: محل این مدرسه توسط یکی از خیرین اهداء شده است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark