داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
سوخت و دام در دست مافیا/مرز شمال استان نیاز به رصد کامل دارد
کد مطلب: ۶۷۱۵۲
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۴
برخی از صاحب نطران در شمال استان معتقدند که فعالیت در این منطقه همچنان در دست مافیا سوخت و دام قرار دارد.
سوخت و دام در دست مافیا/مرز شمال استان نیاز به رصد کامل دارد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ مرز به عنوان یکی از فرصت های مهم معیشتی و شغلی در شمال استان سیستان و بلوچستان محسوب می شود که در سال های اخیر با توجه به انسداد آن توسط دیوار این معیشت از بین رفته است.
فروش سوخت به کشور مصرف کننده افغانستان یکی از مهمترین منابع درآمدی در زابل محسوب می شود که امروزه با توجه به قانونی شدن مرز توسط خود دولتی ها به انجام می رسد.
از این رو بسیاری از مرزنشینان ماه ها در انتظار واریز مبلغ ناچیز ۱۵۰ هزار تومان سود حاصل از فروش سوخت در مرز می نشینند که این مبلغ تنها به افرادی تعلق می گیرد که در شعاع ۲۰ کیلومتری مرز ساکن باشند.
پیشتر این مسئله مورد انتقاد امام جمعه شهرستان زابل واقع گردیده بود و وی خواستار واریز سود حاصل از فروش سوخت به کلیه مردم شمال استان بود.
فعالیت های دولتی در روند فروش سوخت باعث نابرابری در مرز استان شده است، در حالی که در جنوب این استان به گفته استاندار سیستان و بلوچستان سوخت بران آزادانه می توانند سوخت جا به جا کنند در شمال این روند متوقف شده است.
با این حال محمد علی پیری فرماندار شهرستان هیرمند دی این خصوص می گوید که تنها فرمانداری است که توانسته ۶ مرحله از سود حاصل از فروش سوخت در مرز را به حساب خانواده ها واریز کند که این مبلغ در مقابل فعالیت خود مرزنشینان در مز بسیار نا چیز است.
اما حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل مرز را به عنوان یک فرصت برای مرزنشینان می داند و می گوید که باید با مافیای سوخت و دام در مرز مبارزه شود.
وی افزود: باید یک تیم ویژه متشکل از بازرسان به مناطق مرزی سیستان سفر کنند و تمام این اتفاقات را از نزدیک رصد کنند تا با این روند مبارزه شود.

Share/Save/Bookmark