داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
سرنوشت 5 برادر ایثارگر بعد از 30 سال/ برادران همرزم حالا چکار میکنند؟
کد مطلب: ۷۱۶۵۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۵۷
معاون امور استان‌های رسانه ملی در یادداشتی به خاطرات حضور همزمان خود و برادرانش در دوران هشت سال جنگ تحمیلی و در جبهه‌ها پرداخته است.
سرنوشت 5 برادر ایثارگر بعد از 30 سال/ برادران همرزم حالا چکار میکنند؟

به گزارش اوشیدا ؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به مناسبت چهلمین هفته دفاع مقدس، علی دارابی در یادداشتی به خاطره حضور خود و برادرانش در جبهه‌ها طی دوران هشت ساله جنگ تحمیلی پرداخت.

معاون رسانه ملی نوشته است: ما پنج برادر هستیم؛ محمد، علی (خودم)، حسن (امیر)، احمد و محمود که در دوران جنگ بارها و بارها هر پنج نفر در جبهه حضور داشتیم؛ برادر بزرگترم محمد بیش از هشت سال در جنگ بود حتی بعد از آتش‌بس، و هنوز آثار برخی جراحات ناشی از جنگ را بر تن دارد مثل احمد برادر کوچکترم.
 
دارابی به همزمانی حضور با برادرانش در یکی از عملیات‌های آن دوران اشاره و خاطرنشان کرده است:
 
در عملیات والفجر ۱۰ که با رمز مبارک یا رسول الله(ص) در ارتفاعات غرب و با هدف آزادسازی حلبچه، خرمال، بیاره، طویله صورت گرفت، همزمان من و چهار برادرم در جبهه بودیم که ۳ نفر آنها (محمد، حسن، احمد) مجروح شدند و من در جنوب و خوزستان، مانده بودم چگونه به آنها که صدها کیلومتر از من دورتر هستند کمک کنم؟ چندین بار پیش آمده بود که هر پنج نفر در جبهه بودیم به همین دلیل برای رسیدگی به امور خانواده‌ها قرار شد یکی از ما در پشت جبهه و چهار نفر دیگر در جبهه حضور داشته باشند.
 
وی ادامه داده است: از آن زمان سال‌ها گذشته، محمد و حسن پس از ۳۰ سال خدمت صادقانه و پاکدستانه بازنشسته شده‌اند؛ احمد کارمند وزارت جهاد کشاورزی است و محمود هم با تاکسی، رانندگی و گذران زندگی می‌کند.
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark