داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
رئیس جمعیت هلال احمر نیمروز:
کمبود امکانات و پرسنل مانعی بر سر راه خدمت رسانی/ طرح خادم در نیمروز اجرا شد
کد مطلب: ۶۱۵۷۲
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۵
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نیمروز عنوان کرد: کمبود امکانات و کمبود پرسنل از جمله مهم ترین موانع بر سر راه خدمت رسانی بیشتر جمعیت هلال احمر شهرستان نیمروز به شمار می روند.
کمبود امکانات و پرسنل مانعی بر سر راه خدمت رسانی/ طرح خادم در نیمروز اجرا شد
کرمی زاده در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: جمعیت هلال احمر شهرستان نیمروز دارای دو پایگاه در میل نادر و سفید آبه است بنابراین هریک دارای امکانات خودرویی و ادوات خودرویی مربوطه می باشند.

وی افزود: امدادگران جمعیت هلال احمر نیمروز به طور مرتب در دوره های آموزشی و تخصصی و بازآموزی شرکت می کنند و دارای درجه هستند.

کرمی زاده با بیان اینکه در حوادثی مانند سیل و زلزله امداد گران هلال احمر حاضر و به کمک حادثه دیدگان می پردازند، خاطرنشان کرد: در حالی که مسئله طوفان در دستور کار هلال احمر نیمروز تعریف نشده اما چون هلال احمر یک سازمان بشر دوستانه می باشد به عنوان یک عضو ستاد بحران همیشه آماده امداد به آسیب دیدگان طوفان های این منطقه می باشد.

رئیس جمعیت هلال احمر نیمروز خاطرنشان کرد: آموزش های امداد و نجات در مهد های کودک، ادارات، شرکت ها و سازمان ها انجام و پس از آن تیم هایی تشکیل می شود تا در هنگام حادثه به کمک حادثه دیدگان شتافته شود.

وی با عنوان اینکه طرح خادم به صورت پایلوت با ۲۰۰ خانوار در شهرک گلخانی آغار شد، بیان کرد: این طرح در شهر ادیمی نیز با مراجعه به درب منازل و آموزش چهره به چهره انجام خواهد شد.

کرمی زاده تاکید کرد: با اینکه با کمبود امکانات و کمبود پرسنل مواجه هستیم اما در هنگام حادثه با وجود این کمبودها، اقدامات ارزنده ای از سوی هلال احمر انجام می شود.

وی تاکید کرد: هلال احمر دارای انبارهای دارویی زیادی می باشد اما هر انبار مختص اداره و یا شهر خاصی نیست بلکه اولویت استفاده از هر انبار با شهر حادثه دیده می باشد و فورا از تمامی نقاط نزدیک شهر حادثه دیده تیم هایی همراه با کلیه امکانات مورد نیاز به منطقه اعزام می شوند.

کرمی زاده اضافه کرد: بیماران خاصی در منطقه وجود دارند که با معرفی این افراد به استان داروهای کمیاب آنها تهیه و تحویل شده است.

وی همچنین گفت: فرماندار، معاون فرمانداری ، بخشداران منطقه و اداره آموزش و پرورش با تعامل و همراهی پشتیبان اداره هلال احمر شهرستان بوده اند.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نیمروز اظهار کرد: دهیاران و شوراها و حتی خود مردم می توانند با مراجعه حضوری به این اداره داوطلب آموزش امداد و نجات شوند تا ما را نیز در امر امداد رسانی کمک کرده باشند، همچنین سامانه گویا ۱۱۲ آماده شنیدن انتقادات و پیشنهادت مردم می باشد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark