داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
قلعه رستم روستایی بدون آب آشامیدنی
کد مطلب: ۶۶۲۵۲
تاریخ انتشار:شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۹
روستای قلعه رستم شهرستان هامون از آب آشامیدنی محروم است.
قلعه رستم روستایی بدون آب آشامیدنی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران، اکثر روستاهای دور و مرزی ایران این روزها از آب و نعمت برق بهره مند شده اند، اما معدود روستاهای نیز در استان سیستان و بلوچستان وجود دارند که، از عدم لوله کشی آب رنج می برند.

روستای قلعه رستم شهرستان هامون از توابع بخش شیب آب است که به دلیل مسافت طولانی تا مرکز شهر از نعمت لوله کشی آب محروم است.

مردم روستا در این خصوص می گویند بارها به مسئولین مربوطه جهت رفع مشکل آب مراجعه کرده اند اما تا کنون پاسخی از سوی آنها مبنی بر حل این موضوع دریافت نکرده اند.

هویت و قدمت بالای این روستا را می توان از وجود قلعه رستم که بنای تاریخی و چند صد ساله ای است پی برد.

لکزائی عضور شورا و تنها معلم شاغل در این روستا به خبرنگار ما گفت: آب شرب روستا توسط تانکر های آب تامین می شد که در برخی از موارد با تاخیر رو به رو است.


وی افزود: خط لوله انتقال آب زابل به زاهدان با روستای قلعه رستم تنها ۶ کیلومتر فاصله دارد که مسئولین می توانند از این خط روستا را به آب شرب مجهز کنند.

وی ادامه داد: تانکر های آب رسان در برخی از موارد به دلیل عدم سوخت، با تاخیر آب توزیع می کنند که این موضوع باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای مردم روستا می شود.

عضو شورای روستای قلعه رستم تاکیدکرد: آب زابل روزانه ۲۱۰ کیلومتر را طی می کند تا به زاهدان برسد اما برخی از روستاهای سیستان از نعمت آب محروم هستند .

گفتنی است که تعداد 25 خانوار در این روستا ساکن هستند و هر ساله برخی از آنها به اجبار روستا را ترک می کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark