داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
مدیرعامل آب و فاضلاب زابل:
۲۰ میلیارد تومان برای اصلاح شبکه فاضلاب زابل نیاز است/ فاجعه زیست محیطی در راه است
کد مطلب: ۶۲۷۶۰
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۶
مدیرعامل آب و فاضلاب زابل گفت: برای اصلاح شبکه فاضلاب زابل حداقل ۲۰ میلیارد تومان مورد نیاز است.
۲۰ میلیارد تومان برای اصلاح شبکه فاضلاب زابل نیاز است/ فاجعه زیست محیطی در راه است
شهریار سرابندی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: فاضلاب شهر زابل دارای عمری ۲۰ ساله و به صورت سپر کوبی اجرایی شده است.

وی افزود: لوله های به کار رفته در فاضلاب زابل از جنس آزبست است که در طی این سال ها دچار فرسودگی و خوردگی شده و بر این اساس تاج لوله ها با کوچکترین لرزش زمین نشست می کند.

سرابندی با بیان اینکه تمامی مشکلات موجود به فاضلاب زابل به نمایندگان سیستان و سایر مسئولان اطلاع داده شده است، خاطرنشان کرد: برای تعویض و اصلاح لوله های فاضلاب به طول ۱۰ کیلومتر در خیابان های مدرس، طباطبایی و باقری مبلغ ۲۰ میلیارد تومان مورد نیاز است.

مدیر عامل آب و فاضلاب زابل تاکید کرد: اگر شبکه فاضلاب زابل اصلاح و تعویض نشود فاجعه زیست محیطی در منطقه رخ خواهد داد بنابراین انتظار می رود قبل از وقوع هر گونه فاجعه ای نسبت به اصلاح شبکه فاضلاب اقدام شود.

سرابندی عنوان کرد: از زمانی که اتفاقات آب به بخش خصوصی واگذار شده از میزان اتفاقات بسیار کاسته شده به طوری که روزانه تنها به تعداد پنج یا ۶ مورد رسیدگی می شود.

وی اضافه کرد: همشهریان می توانند هر گونه اتفاق مربوط به آب یا فاضلاب حتی بدطعمی و بدبویی آب را به اتفاقات آب گزارش دهند تا ماموران اداره آب و فاضلاب در اسرع وقت به آدرس مورد نظر مراجعه و به مشکل اطلاع داده شده رسیدگی شود.

مدیر عامل آب و فاضلاب زابل ادامه داد: آب سیستان از بهترین کیفیت برخوردار است به طوری که با استانداردهای جهانی مطابقت می کند و به طور مکرر مورد آزمایش قرار می گیرد.

سرابندی با اشاره به اینکه یک تصفیه خانه در چاه نیمه سه برای تصفیه آب پنج شهرستان سیستان قرار دارد، اذعان کرد: در مقطعی از زمان قسمتی از شبکه از چاه نیمه یک آبگیری می‌شد که سبب طعم و بو در آب شده بود اما از مهر ماه سال جاری تمامی قسمت ها از چاه نیمه سه آبگیری شده به طوری که آب در همه نقاط سیستان در حال حاضر دارای کیفیت یکسان می‌باشد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark