داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
امام جمعه بنجار:
سیستان تشنه خدمت است/ شاخص انتخاب مدیران انقلابی گری باشد
کد مطلب: ۷۴۱۹۰
تاریخ انتشار:جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۳
نماز جمعه شهر بنجار به امامت حجت الاسلام والمسلمین محمود پارسا در مصلی این شهر برگزار شد.
سیستان تشنه خدمت است/ شاخص انتخاب مدیران انقلابی گری باشد
به گزارش اوشیدا؛ حجت السلام محمود پارسا در خطبه های نماز جمعه ضمن تسلیت سالروز شهادت امام حسن عسکری علیه السلام گفت: امروز همچنین آغاز امامت و تاجگذاری امام زمان (عج) که نقطه عطفی در تاریخ تشیع است.


وی افزود: تا زمانی که مسلمانان عالم خودشان را آماده نکنند آقا ظهور نخواهد کرد .

وی با اشاره به روز نابینایان گفت: هر خدمتی که بتوانیم برای نابینایان انجام دهیم چرا که آنها نیز از حقوق شهروندی برخوردار هستند و باید احترام و حرمت ها حفظ شود.

خطیب جمعه شهر بنجار در ادامه به روز پیوند اولیا و مربیان اشاره کرد و گفت: این روز نقش مهمی در تربیت دانش آموزان دارند و باید ارتباط اولیا با مدارس بیشتر شود تا شاهد شکوفایی و رشد دانش آموزان باشیم .

حجت الاسلام والمسلمین پارسا با اشاره به روز تربیت بدنی نیز گفت: همه باید همت کنیم که مطالبه و منویات مقام معظم رهبری را برای گسترش ورزش همگانی عملی کنیم.

وی ادامه داد: در همه رشته های ورزشی جوانان و نوجوانان تخصص پیدا کنند و افتخار آفرینی کنند تا در سطوح ملی و جهانی مقام کسب کنیم و باید همه تلاش کنند تا سرانه ورزشی را در منطقه افزایش دهند تا شاهد اعتیاد و بزهکاری نباشیم.


حاج آقا پارسا در ادامه به مسائل استان و سیستان اشاره کرد و اظهار کرد: نیاز اصلی امروز استان آرامش و اعتماد عمومی است، همه مسئولین در جهت خدمت رسانی همت مضاعف کنند چرا که سیستان تشنه خدمت و محرومیت زدایی و رفع مشکلات است.


وی بیان کرد: استاندار حتما در انتخاب مدیران و فرمانداران براساس شاخص ها و عملکردها و لیاقت ها و تخصص ها عمل کند و اینکه افراد ذی نفوذ و ذینفع با اعمال فشار و نفوذ براساس منافع شخصی و حزبی ، سهم خواهی و تقسیم بندی سیاسی و قومی و قبیله ای افرادی را تعیین و تحمیل کنند قطعا این اقدامات و تحرکات جایی در آموزه های دینی ما ندارد و در قاموس انقلاب و حکومت اسلامی مردود است.

امام جمعه بنجار گفت: مسئولی که انتخاب می شود باید انقلابی حزب اللهی ، ولایی محض و دارای بصیرت کافی و دلسوز و کارآمد و از قشر رنجدیده جامعه باشد.

وی گفت: اگر مسئولی که انتخاب شد در عملکرد آن ضعف و سستی دیدیم و مشاهده کردیم که بر خلاف راه شهدا و آرمان های امام راحل و منویات مقام معظم رهبری حرکت می کند باید با تمام قوا برا اصلاح و عزل و برکناری آن قدم برداریم که جلوی انحرافات بیشتر آن گرفته شود .انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark