داخلی آرشيو گزارش صفحه استان
۳
امتیاز مثبت 
۴
 
تجمع اعتراض آمیز با عنوان مطالبه گری در شهرستان زابل انجام شد
کد مطلب: ۴۵۱۱۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۹ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۸
واکنش منفی به سخنان امام جمعه سوء استفاده غرب را دربردارد در پی سخنان کار شکنانه علی اصغر میرشکار، معاون استاندار سیستان و بلوچستان مردم شهرستان زابل در محل مصلی المهدی تجمع کردند.
تجمع اعتراض آمیز با عنوان مطالبه گری در شهرستان زابل انجام شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: در این تجمع که با عنوان مطالبه گری روی داد مردم سیستان نسبت به سخنان اخیر معاون استاندار اعتراض کردند.

مردم سیستان مظلومند نه محروم یکی از تجمع کنندگان گفت: صمیمیت ها و نجابت ها تا به امروز باعث سواستفاده برخی شده است به طوری که نجابت مردم سیستان، همیشه نه تنها پله ترقی نبوده بلکه نردبانی برای رشد دیگران شده است.

وی با بیان مردم سیستان مظلومند نه محروم افزود: جوانان و مردم سیستان در مقابل هر ظلمی که در حق مردم سیستان شود سکوت نخواهند کرد. سیاست های مرزی مورد توجه مقام معظم رهبری بوده است.

نماینده ایثارگران شهرستان زابل با عنوان، سیاست های مرزی مورد توجه مقام معظم رهبری بوده است بیان داشت: فلسفه طلبگی، مطالبه گری است که در این راستا انسان به دنبال مطالبه نیازهای خود و اجتماع پیرامونش بوده است.

علیرضا ضابطی با بیان، امام جمعه شهرستان زابل از طریق تریبون نماز جمعه مشکلات و موانع را فریاد کشیده اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی برای مردم سیستان مورد اهمیت است اما به تجارت چمدانی نیز می اندیشند.

وی با عنوان مردم سیستان نجیبند و تا آخر عمر در کنار نماینده ولی فقیه ایستاده اند افزود: ما یاد گرفته ایم با منطق سروکار داشته باشیم که در این راستا در سالی که مزین به نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل شده است صرف آمادگی مردم کافی نیست بلکه در عمل باید این امر صورت گیرد. به هیچ مقامی اجازه نمی دهیم برخلاف مصالح سیستان سخن گوید.

نماینده فعالین اصلاح طلب و مسول ستاد روحانی در زابل با بیان، خطبه های اخیر امام جمعه زابل بسیار دلنشین بود گفت: در سال گذشته در حضور ابوترابی در دفتر امام جمعه زابل ، گفتم درامد بازارچه میلک باید صرف منطقه سیستان شود.

وی در این راستا افزود: از ابوترابی خواستیم حداقل ۲۰ درصد از پول قبوض که به دلیل آب انتقالی از مردم زاهدان دریافت می شود به شهرداری زابل اختصاص یابد.

هادی میر افزود: روزانه بالغ بر یک صد کامیون سوخت از محور زابل انتقال می یابد اما هیچ گاه سود آن صرف مردم سیستان نمی شود. وی با عنوان به هیچ مقامی اجازه سخن گفتن برخلاف مصالح مردم سیستان را نمی دهیم افزود: برخلاف وعده ها تجارت چمدانی نیز در یک سال گذشته عملی نشده است.

واکنش منفی به سخنان امام جمعه، سوء استفاده غرب را دربردارد .

یونس دهمرده جوان مطالبه گر سیستان اظهار داشت: رخدادهای سیستان تلنگری است تا پای آرمان های امام بمانیم.

وی با بیان طبق فرمایش مقام معظم رهبری مردم باید مطالبه گر باشند بنابراین ما همچنان مطالبه گر خواهیم بود افزود: واکنش منفی به سخنان امام جمعه سواستفاده غرب را دربردارد. وی ادامه داد: اگر تجارت چمدانی مغایر با بیانات رهبری است چرا در سراوان، میرجاوه، خراسان و پاوه همچنان مرز باز می باشد.

وی ادامه داد: نداری در سیستان بیداد می کند به طوری که مردم نان شب خویش را نداشته و مرز خالی از سکنه شده بنابراین باید مرز بازگشایی شود. درامد بازارچه میلک و کارخانه سیمان باید صرف مردم سیستان شود.

حاج محمدسلیم سراوانی ریش سفید و معتمد شهرستان زابل با بیان اینکه  از طریق بازارچه میلک روزانه یک صد ماشین وارد خاک ایران می شود گفت: از هر ماشین مبلغ یک میلیون و ۴۶۰ هزار تومان گرفته می شود بنابراین ماهیانه بازارچه میلک ۲۰ میلیارد درامد داشته اما متاسفانه این مبلغ به خزانه فرستاده و صرف سیستان نمی شود.

حاج محمد سلیم سراوانی با عنوان سیستان مرده است و تنها ۲۰ درصد آن زنده است اظهار داشت: باید به حال سیستان گریست چرا که مردم توانایی تامین مخارج زندگی و مایحتاج خویش را ندارند.

وی ادامه داد: اگر کارخانه سیمان متعلق به زابل است چرا درامد آن صرف سیستان نمی شود.

وی با عنوان، هر مرزنشین یک گروهان است خاطرنشان کرد: زمانی که مرز باز بود سرقت و اعتیاد در شهرستان زابل معنایی نداشت.

انتهای پیام ///
Share/Save/Bookmark
مهدی
United States
۱۳۹۵-۰۱-۰۹ ۱۳:۰۵:۴۱
با سلام
تشکر میکنم از امام جمعه شهرستان زابل.
خداوند پشت و پناه این بزرگ مرد باشد.
ما مردم سیستان از فرط فقر و نداری معنای زندگی از یادمان رفته است.انوقت بزرگواران مسؤل...... (10076)
 
۱۳۹۵-۰۱-۰۹ ۱۴:۱۲:۰۰
نمی دونم مسئولین اجرایی استان چرا به حرف کسانی که سالها در سیستان زندگی کرده اند گوش نمی دهند؟ (10078)
 
محمد
۱۳۹۵-۰۱-۱۰ ۰۸:۲۳:۵۹
ربس ستاد دکتر روحانی در زابل نادر میرشکار بوو و ستاد مرکزی نبز ر خ هیرمند (10087)