داخلی آرشيو خبر صفحه ویژه نامه هفته دفاع مقدس 93
امتیاز مثبت 
۱
 
شهید هاشمی جوانترین شهید سیستان
کد مطلب: ۳۳۶۹۰
تاریخ انتشار:سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۸
شهیدمحمد هاشمی به سال ۱۳۴۷ در شهرستان زابل در خانواده ای مذهبی که اهمیت فراوان به ادای فریضه نماز اول می دادند به دنیا آمد. قبل از ورود به مقطع راهنمایی، قرآن و احکام را نزد معلمی در خانه فرا گرفت.
شهید هاشمی جوانترین شهید سیستان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: شهیدمحمد هاشمی به سال ۱۳۴۷ در شهرستان زابل در خانواده ای مذهبی که اهمیت فراوان به ادای فریضه نماز اول می دادند به دنیا آمد. قبل از ورود به مقطع راهنمایی، قرآن و احکام را نزد معلمی در خانه فرا گرفت.
قبل از پیروزی انقلاب با افراد و جوانانی که دارای اندیشه های انقلابی بودند آشنا شد و شب ها مخفیانه علیه رژیم طاغوت تشکیل جلسه داد. پس از پیروزی انقلاب با سپاه همکاری فعال داشت و در شاخه ی فرهنگی و تبلیغاتی بطور مستمر کار می کرد.
با وجود سن کمی که داشت با رضایت پدر و مادرش وارد بسیج گردید و به اهواز منتقل شد آنگاه بعنوان بی سیم چی به خط مقدم اعزام گردید. 
سرانجام وی در تاریخ ۱۰/۱۲/۶۱ در عملیات بیت المقدس در سن ۱۴ سالگی به شهادت رسید.

وی جوانترین شهید استان سیستان و بلوچستان است.

شب عمليات آزادسازي خرمشهر دشمن جلو ما را به جهنمي از گلوله و اتش تبديل کرده بود به طوري که هيچ‌کس جرأت پيشروي به سوي خاکريزشان را نداشت. ناگهان شير بچه‌اي کم سن و سال با قدرتي پولادين و قامتي استوار با بي‌سيمي بر پشت، از خاکريز بلند شد و الله‌اکبر گويان با يک شيرجه مردانه خود را به قلب تيرهاي دشمن زد و دسته‌هاي گردان پشت سر وي از خاکريز عبور کردند که به آزادسازي خرمشهر منجر گرديد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark