داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان:
تاریخ سیستان را باید با آب طلا نوشت/خون خواهی برای امام حسین(ع) ثمره بصیرت دینی مردم بود
کد مطلب: ۷۱۴۹۰
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۱
آیت الله عباسعلی سلیمانی گفت: مردم سیستان از بدو ورود اسلام، و قبل و بعد انقلاب اسلامی ولایت مداری خود را حفظ کرده اند و همواره دلاور مردی هایی از این منطقه به گوش می رسد.
تاریخ سیستان را باید با آب طلا نوشت/خون خواهی برای امام حسین(ع) ثمره بصیرت دینی مردم بود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ آئین پاسداشت اولین قیام مردم سیستان به خون خواهی امام حسین(ع) صبح امروز در گلزار شهدای شهرستان زابل با حضور آیت اله سلیمانی برگزار شد.

آیت الله عباسعلی سیلیمانی امام جمعه نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان در این مراسم گفت: تمدن سیستان جزو بزرگترین تمدن ها و با افتخارترین آنها است که در محدود استراتژیک از شرق به شبهه قاره هند و از غرب به بین النهرین متصل می شود.

وی افزود: سیستان دارای تمدنی با یادآوری علم، غیرت و دلاورمردی است که در مجاورت تمدن بلوچستان قرار دارد و جزوی از مناطق اولیه ای است که مردم آن را برای سکنا گزیده اند.

آیت الله سلیمانی بیان کرد: هرگاه حرف از ولایت مداری و عشق به اهل بیت (ع) می آید سیستانی ها خوب می درخشند.

وی ادامه داد: از جمله علمای بزرگ سیستان را می توان به آیت الله سیستانی اشاره کرد که اگر او نبود امروز عراق متحد و منسجمی هم وجود نداشت.

امام جمعه کاشان گفت: مردم سیستان از بدو ورود اسلام، و قبل و بعد انقلاب اسلامی ولایت مداری خود را حفظ کرده اند و همواره دلاور مردی هایی از این منطقه به گوش می رسد.

وی خاطرنشان کرد: اینکه امروز سیستانیان توانسته اند قطعه ای از تاریخ را برجسته کنند جای تشکر دارد، سیستانیان جزو اولین کسانی بودند که برای خون خواهی امام حسین(ع) قیام کردند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان تصریح کرد: تاریخ سیستان را باید با آب طلا نوشت و بر پیشانی کتب تاریخی آن را ثبت کرد، امیدوار هستیم تا مردم سیستان در ثبت سوابق تاریخی و هویت دینی و ولایت مداری خود همواره موفق باشند.

وی خاطرنشان کرد: قیام مردم سیستان برای خون خواهی امام حسین (ع) ثمره بصیرت دینی آنها بود.

وی گفت: صبوری مردم و وحدت زمان و مکان از جمله عواملی بود که سیستانیان را توانست در راه ولایت مداری و عشق به اهل بیت(ع) سربلند کند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark