داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
گاز از طریق CNG به زابل رسید/استاندار سیستان و بلوچستان: 4 هزار واحد مسکونی از این طرح بهره مند می شوند
کد مطلب: ۶۶۴۵۰
تاریخ انتشار:شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۱
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: به جهت اینکه بستر انتقال گاز از لوله فراهم نبود و جهت تسریع در تحقق دستور ریاست جمهوری گاز به روش CNG به زابل رسید.
گاز از طریق CNG  به زابل رسید/استاندار سیستان و بلوچستان: 4 هزار واحد مسکونی از این طرح بهره مند می شوند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ مراسم افتتاح و بهره برداری از پروژه گازرسانی به شهرستان زابل با حضور استاندار، نماینده مردم سیستان ، رئيس كميسون انرژي مجلس شوراي اسلامي و همچنین فرماندار زابل در خانه شهید عظیم پنجه کوبی برگزار شد.
احمد علی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: به جهت اینکه بستر انتقال گاز از لوله فراهم نبود و جهت تسریع در تحقق دستور ریاست جمهوری گاز به روش CNG به زابل رسید.
وی افزود: نزدیک به هزار واحد مسکونی در زابل قابل گاز رسانی است که اولین واحد مجهز به گاز در منزل شهید پنجه کوبی افتتاح و به بهره برداری رسید.
موهبتی گفت: تعداد چهار هزار واحد مسکونی می توانند از طریق گاز CNG بهره مند شوند که استان معین شهرستان زابل نیز استان گلستان معرفی شده است.
وی ادامه داد: برای کمک به مردم و سرعت در روند انجام لوله کشی گاز در منازل پرداخت تسهیلات نیز فراهم شده است که امید است مردم از این طرح استقبال کنند.
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بخش دیگری از ظرفیت گاز رسانی به زابل در مصارف صنعتی است که پس از رسیدن لوله های گاز این امر نیز محقق خواهد شد.
وی تصریح کرد: لوله های گاز در دو قطعه از زاهدان به دو راهی دشتک و از این مسیر به سیستان که از طرف زابل لوله گزاری انجام می شود آغاز شده است و پیشبینی می شود در کمتر از دو سال آینده گاز از طریق لوله به زابل برسد.
وی همچنین گفت: اعتبار گازرسانی در استان ۷ هزار میلیارد ریال برآورد شده است که شهرستان های میرجاوه و خاش نیز از این اعتبار بهره خواهند برد.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark