داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
قصه پرغصه پارک غدیر زابل؛
سوءمدیریت و سهل انگاری که دامنگیر پارک غدیر شد/ محکومیت شهرداری زابل به پرداخت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون
کد مطلب: ۶۳۳۵۴
تاریخ انتشار:يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۴۳
شنیده ها حکایت از محکومیت شهرداری زابل به پرداخت مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به مستاجر پارک غدیر دارد.
سوءمدیریت و سهل انگاری که دامنگیر پارک غدیر شد/ محکومیت شهرداری زابل به پرداخت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: شهرستان زابل از جمله شهرهای سیستان و بلوچستان به شمار می رود که با فقر فضای سبز و اماکن تفریحی روبه رو است.

علیرغم کمبود اماکن تفریحی زابل پارک غدیر که از جمله پارک های قدیمی شهر به شمار می رود و طرفداران زیادی نیز به خود اختصاص داده بود چند سالی است به بخش خصوصی واگذار شده تا مردم از استفاده آن محروم بمانند.

در آستانه سال نو خبرهای ناخوشایندی از پارک غدیر به گوش می‌رسد به طوری که نگرانی هایی را با خود به همراه دارد.

پارک غدیر تبدیل به قلیان سرا شده است

یکی از اهالی شهرستان زابل به خبرنگار اوشید گفت: از برکات شورای شهر زابل در گذشته که اثرات منفی آن هنوز ادامه دارد واگذاری پارک غدیر است که باتوجه به کمبود سرانه فضای سبز و پارک در منطقه عاقلانه نیست.

موسوی افزود: از این پارک طی سالیان گذشته شهرداری و مردم بهره ای نبردند به طوری که تبدیل به قلیان خانه و بلای جان جوانان سیستانی شده است.

وی تاکید کرد: ای کاش در این دوره برای این پارک و برگرداندن آن به مردمی که از حداقل فضای سبز و پارک برخوردار نیستند قدمی برداشته شود تا در آستانه پایان سال مردم از اینکه حداقل یک گام مثبت در این شهر برداشته شده خوشحال شوند.

در رای دادگاه عدالت رعایت نشده است

عضو شورای شهر زابل عنوان کرد: متاسفانه پارک غدیر قصه پر غصه ای دارد و در حال حاضر برای موجر و مستاجر گرفتاری‌هایی ایجاد کرده است.

شهلا رضوانی افزود: مشکل این پارک در یک بازه زمانی به صورت مردمداری و در حال حاضر قانونی پیگیری شده و اخیرا نیز دادگاه تجدید نظر رای به ضرر شهرداری صادر کرده است.

وی ادامه داد: شهرداری در ابتدا برای تمام پارک و ساختمان اداری قرارداد منعقد کرده اما بعد از تحویل فضای پارک، از تحویل ساختمان ممانعت کرده است.

رضوانی با بیان اینکه یک طرفه قضاوت شده است، تصریح کرد: در این موضوع شهرداری متضرر، مستاجر خسارت دیده و مردم هم از امکانات عمومی محروم شدند و همه این سه مورد در تصمیم گیری نهایی باید منظور شود اما متاسفانه کمتر عدالت رعایت شده است.

شهرداری محکوم به پرداخت یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان شده است

عضو شورای شهر زابل خاطرنشان کرد: قرارداد به مدت ۲۰ سال و ماهیانه ۴۰۰ هزار تومان بسته شده اما چون تمام مکان تحویل مستاجر نشده شهرداری محکوم به پرداخت حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان شده است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت مستاجر مدعی شده که نگهبان و باغبان شهرداری بوده و هزینه آب و برق را پرداخت کرده است، اظهار کرد: ادعای مستاجر مبنی بر اینکه استفاده و درآمدی از پارک نداشته و بهترین فضای سبز و مکان را برای استفاده شهروندان فراهم کرده‌‌، عادلانه نیست.

رضوانی اذعان کرد: طبق حکم دادگاه علاوه بر جریمه باید تمام مکان تا ۲۰ سال آینده تحویل مستاجر شود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark