داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
پاسخ وزیر دادگستری درباره موضوع حصر در مجلس
کد مطلب: ۶۴۳۴۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۷
وزیر دادگستری با بیان اینکه موضوع حصر موسوی و کروبی ارتباطی با وزارت دادگستری ندارد، گفت: این مساله جزو مصوبات شورای عالی امنیت ملی است.
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا، به نقل از فارس؛ وزیر دادگستری با بیان اینکه موضوع حصر موسوی و کروبی ارتباطی با وزارت دادگستری ندارد، گفت: این مساله جزو مصوبات شورای عالی امنیت ملی است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (سه‌شنبه) پارلمان سوال ملی علی مطهری نماینده تهران از علیرضا آوایی وزیر دادگستری را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

مطهری در این سوال از وزیر پرسید علت ادامه حصر موسوی و کروبی چیست؟

وزیر دادگستری با حضور در این جلسه به ارائه توضیحاتی درباره سوال مطرح شده پرداخت و اظهار داشت: این سوال سوم آبان سال ۹۶ واصل شد و ۶ آبان سال گذشته مکاتباتی به بخش‌های مختلف قوه قضاییه در این زمینه صورت گرفت و جلسه‌ای را نیز بنده به مدت سه ساعت در کمیسیون قضایی خدمت دوستان بودم.

وی افزود: وزیر دادگستری مسئولیت تمامی مسائل مربوط به قوه قضاییه با دولت و مجلس را برعهده دارد و یا مسئول دفاع از لوایح قضایی است.

آوایی با طرح این سوال که پاسخگویی درباره سوال آقای مطهری مطابق با کدام مستند از وظایف وزیر دادگستری است؟ توضیح داد: علی‌رغم اینکه درباره مسائل کشور هیچ اعتقادی به فرافکنی ندارم، اما معتقدم همه ما با احساس مسئولیت باید بار‌های بر زمین مانده را برداریم، ولی سوال بنده این است که موضوع سوال آقای مطهری درباره حصر موسوی و کروبی مواجه با هیچ تکلیفی درباره وزیر دادگستری نیست، زیرا بنده در این زمینه اختیاری ندارم.

علیرضا آوایی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: زمانی که این سوال مطرح شد آنچه که وظیفه وزیر دادگستری بود، از طرف بنده انجام وظیفه شد و بنده موضوع این سوال را برای قوه قضاییه فرستادم و پاسخ مکتوبی به دست بنده رسید مبنی بر اینکه این موضوع جزو موارد مصوبات شورای عالی امنیت ملی است و به وزارت دادگستری ارتباطی ندارد.

آوایی در پایان خاطرنشان کرد: وزیر دادگستری با توجه به اختیاراتش، از کدام اختیارش در راستای این سوال استفاده نکرده است؟ همه شما می‌دانید که این اختیارات وزارت دادگستری را هم مجلس تعیین کرده است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark