داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
کشاورزان مظلوم سیستانی و تلف شدن حاصل دست رنجشان+ تصاویر
کد مطلب: ۶۳۶۲۴
تاریخ انتشار:شنبه ۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۰۸
در حالیکه کشاورزان سهم بارزی در تولید ملی دارند و باید بیش از پیش زمینه را برای فعالیت و کشت و کارشان فراهم کرد، این روزها شاهد تلف شدن زمین‌های کشاورزی سیستان و از بین رفتن محصولاتشان هستیم و کشاورزانی که دستشان به هیچ کجا بند نیست!
کشاورزان مظلوم سیستانی و تلف شدن حاصل دست رنجشان+ تصاویر
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا:به روال هر سال به منطقه سیستان رفتم اکثر مکان های تاریخی و زیبای آن را دیدم ، همانطور که عبور میکردم برای دیدن سایر جاذبه های سیستان، در حاشیه جاده و اطراف زمین های کشاورزی،  ازدحام روستاییان توجه ام را به خود جلب کرد، از ماشین پیاده شدم و حال و احوال مختصری و تبریک سال نو، پرسیدم چه خبر؟  اول که از عید و بهار و سال تعریف و تمجید کرده و آرام آرام پدر بزرگ ها شروع به درد دل کردند و گفتند روزگاری برای تعطیلات سال نو همه به این منطقه می آمدند رودخانه بود و سرسبزی و بوی کلوچه و نان محلی اما خشکسالی ها مردمان سیستان را شرمنده میهمانان کرده است.

اگر چه درب های خانه ها به ویژه در روستاها همیشه به روی مردم و مسافران باز است و میهمان نوازی ما استمرار دارد، اما امسال، بی آبی و تلف شدن محصولات حال و حوصله ای برایمان نگذاشته است.

" هیچ" حاصل دسترنج کشاورزان سیستانی

به سراغ سایر کشاورزان رفتم، حسین دهمرده می‌گوید: وضعیت کشاورزی امسال خیلی خراب است، آب نیست، همه نا امید شده اند و دلشان نمی آید به گندم زارها نگاه کنند، حتی اگر آب هم بدهند، دیگر فایده‌ای ندارد، زمین‌ها نابود شده‌ند.

احمد جان محمدی فرزند یکی از کشاورزان سیستانی است که با حسرت می‌گوید: ایام عید برای بسیاری از کشاورزان خیلی سخت میگذرد که نابود شدن زمین های کشاورزی را به نظاره نشسته‌اند و از دستشان کاری بر نمی‌آید.

امیر محمودی یکی از کشاورزان روستای چرک شهرستان نیمروز با دستان لرزان به سمت زمین‌ها اشاره می کند و می‌گوید: زندگی ما از این طریق میگذرد، روزی خانواده و راه امرار معاش ما امسال بسته شد! درآمدی بجز کشاورزی نداشتیم که آن هم با بی تدبیری از بین رفت، لاجرم دام‌ها را رها کرده‌ایم تا در این زمین‌ها به چرا مشغول باشند زیرا محصول این زمینها برای  ما کشاورزان "هیچ" است.

مسؤولان تعطیلات را کنار مردم باشند  

مسؤولان محترم روزهای عید و سال نو و خنده و شادی بر لبان اقشار مختلف مردم جاری است، می‌طلبد با مدیریت صحیح و تدبیر درست، خنده را بر لبان کشاورزان سیستانی برگردانید!

این قشر مظلوم که با تلاش و کوشش در تولید ملی و تحقق شعار امسال تاثیر بسزایی دارند، نیازمند حضور شما در منطقه و اندیشیدن راهکار اصولی هستند.

نمایندگان محترم مردم منطقه سیستان در مجلس شورای اسلامی، انتظار می‌رود تعطیلات عید را در کنار کشاورزان سپری کنید، درد دل آنها بشنوید و به مدیران بالادستی منعکس کنید، در این روزهای سخت صدای مردم منطقه خود باشید.

 

 

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
    عکاس :