داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
کلنگ دو کارخانه کاشی و سرامیک و کاغذسازی در شهرستان هامون بر زمین زده شد
کد مطلب: ۵۷۲۳۴
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۰
با حضور استاندار سیستان و بلوچستان کلنگ کارخانه های کاشی و سرامیک و کاغذسازی در شهرستان هامون بر زمین زده شد.
کلنگ دو کارخانه کاشی و سرامیک و کاغذسازی در شهرستان هامون بر زمین زده شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ استاندار سیستان و بلوچستان در مراسم کلنگ زنی کارخانه های کاشی و سرامیک و کاغذسازی عنوان کرد: این دو کارخانه تحولات عظیمی در سطح منطقه ایجاد خواهد کرد به طوری که با ایجاد اشتغال برای یک هزار و ۵۰۰ نفر تا حدودی مشکلات بیکاری را در منطقه رفع خواهد کرد‌.

علی اوسط هاشمی ادامه داد: با توجه به ظرفیت ویژه سیستان به دلیل خاک مرغوب این نقطه بهترین مکان جهت ایجاد کارخانه کاشی و سرامیک به شمار می رود که در این راستا محصولات فوق علاوه بر استفاده در بازار داخل به کشور افغانستان نیز صادر می شود.

هاشمی با بیان اینکه، امیدواریم زمینه تصویب منطقه آزاد سیستان مهیا شود تصریح کرد: به دلیل تاخیر در ایجاد کارخانه لاستیک سازی در سیستان متاسفم اما این تاخیر سبب شده تا تجهیزات مورد نیاز از کشورهای آلمان و ایتالیا خریداری شود.

گفتنی است؛ کارخانه کاشی و سرامیک با ۶ خط تولید توانایی تولید روزانه ۷۰ هزار متر مربع کاشی و سرامیک را داراست و دارای زیرمجموعه هایی از قبیل لعاب سازی، نایلون سازی و پالت سازی خواهد بود و کارخانه کاغذسازی باآهک نیز قابلیت تولید انواع کارتن، روزنامه، کاغذ تحریر و دیواری و ظروف یک بار مصرف را داراست.

همچنین؛ ایجاد این دو کارخانه ۱۷۰ میلیارد تومان هزینه دربردارد.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark