داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
گلایه مردم زابل از وضعیت نفت در شهرستان؛
کمبود نفت عرصه را بر مردم زابل تنگ کرد/ سودجویی منفعت طلبان سرما را میهمان منازل شهروندان کرد
کد مطلب: ۶۳۰۸۴
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۳
سیستان و بلوچستان از معدود استان های کشور است که هنوز از سیستم کوپن نفت در فصل زمستان استفاده می‌شود.
کمبود نفت عرصه را بر مردم زابل تنگ کرد/ سودجویی منفعت طلبان سرما را میهمان منازل شهروندان کرد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با توجه به عدم برخورداری شهرستان های سیستان و بلوچستان از نعمت گاز مردم این منطقه هنوز از نفت برای گرم کردن منازل خود استفاده می‌کنند که استفاده از نفت برای آن ها عاری از سختی نیست.

زابل به دلیل وزش بادهای سخت معمولا در زمستان از سوز بسیار سردی برخوردار است به طوری که سرمای آن استخوان سوز است و حتی در پاره ای مواقع در شب های زمستان آب های جاری یخ می زند و ظهر روز بعد تا حدودی این یخ باز می‌شود.

رئیس جمهور در سفر به زابل وعده انتقال گاز به زابل در مهر سال آینده را داد که با توجه به وضعیت سخت زندگی مردم سیستان در فصل زمستان انتظار می رود این وعده محقق شود.

فرماندار در موضوع نفت ورود کند

امام جمعه زابل با عنوان اینکه مردم زابل از نحوه توزیع نفت در شهرستان گلایه مند هستند، عنوان کرد: سرما در چند روز گذشته افزایش زیادی پیدا کرده که در این راستا نیاز مردم برای نفت جهت گرم کردن منازل زیاد شده بنابراین به دفتر امام جمعه مراجعه و از نحوه توزیع نفت گلایه کردند چرا که در این سرما از نبود نفت رنج می برند.

حجت الاسلام علی اکبر کیخا به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: بازدیدها انجام و نفت هم فروخته شده اما با این حال به دست مردم نرسیده بنابراین این نفت کجا شده است؟ احیاناً اگر پای قاچاق نفت در میان است مسئولین ورود کنند و اگر احیاناً دست واسطه هایی درکار است که از شرکت نفت، نفت را دریافت می‌کنند و به یک قیمت خاصی بفروشند، دست این واسطه ها هم باید کوتاه شود تا مردم در این فصل و روزهای سرد دچار کمبود نفت نباشند.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود فرماندار زابل پیگیر این موضوع باشند و با تفحص کامل مشکلات موجود را رفع کند و در صورت تخلف با متخلفان برخورد شود.

امروز و فرداهایی که محقق نمی شود

یکی از اهالی خیابان پاسداران عنوان کرد: شعبه نفت خیابان پاسداران کوپن های نفت اهالی را جمع کرده اما هنوز خبری از نفت نیست.

مجید به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: از اول زمستان تاکنون نفت را به طور آزاد خریداری می‌کنیم در حالی که مسئول شعبه در ساعات غیر اداری اقدام به فروش نفت به چتربازها (قاچاقچیان سوخت) می کند.

وی افزود: با توجه به دارا بودن کوپن نفت از دریافت نفت محروم هستیم که در این راستا علیرغم پیگیری فراوان هیچ کس پاسخگوی اهالی نیست، حتی با بازرسی شرکت نفت هم تماس گرفتیم اما متاسفانه این ارگان هم پاسخو نبود.

یکی دیگر از شهروندان زابل اظهار کرد: با توجه به شدت سرما و یخبندان در زابل، اهالی خیابان هیرمند شمالی نسبت به توزیع نفت سفید معترض هستند.

علی به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: با اینکه شماره۳۷ نفت سفید اعلام شده اما هنوز نفت سفید شماره قبل را دریافت نکرده ایم در حالی که کوپن توسط مامور توزیع نفت سفید تحویل گرفته شده ولی به دلیل تمام شدن نفت تانکر، مامور توزیع نفت سفید اعلام کرده فردا نفت می آورم اما الان نزدیک به دو ماه از آن روز گذشته و مامور توزیع هنوز نیامده و به تماسهای تلفنی هم پاسخ نمی‌دهد.

یکی دیگر از اهالی خیابان پاسداران به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: اهالی خيابان پاسداران شهر زابل از عدم تحويل نفت به فروشندگي توسط شركت نفت گلایه دارند، زيرا فروشندگي اعلام مي‌كند عليرغم گذشت خريد دو هفته اي، شركت نفت هنوز اقدام به حمل سهميه نكرده و مردم رنج كشيده اين شهر مجبور به گرم كردن منازل با هيزم و بخاري هاي هيزمي هستند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark