داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
به همت سپاه پاسداران، کمیته امداد و آستان قدس رضوی؛
حدود چهار هزار پرس غذای گرم در زابل توزیع شد/ جذب ۹۱ حامی ثمره این اطعام
کد مطلب: ۶۴۱۵۶
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۵۹
اطعام ایتام و نیازمندان سنت حسنه ای است که اسلام بر آن تاکید وافر دارد‌.
حدود چهار هزار پرس غذای گرم در زابل توزیع شد/ جذب ۹۱ حامی ثمره این اطعام
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با رسیدگی به محرومان در حقیقت می توان بسیاری از معضلات جامعه را از بین برد چرا که این روزها افراد زیادی با گرانی های اخیر درد نان دارند و اوضاع بدی را تجربه می‌کنند.

مردم سیستان و بلوچستان از جمله محرومترین مردم کشور به می‌روند و با حداقل ها و کمبود شدید امکانات روزگار می‌گذرانند اما با صبوری تمام ولایتمداری خود را به همگان به اثبات رسانده اند‌.

در این بین محرومیت در منطقه سیستان به اوج خود رسیده به طوری که انسداد مرز و در کنار آن خشکسالی، سیستانی را که روزگاری انبار غله ایران بود را به بدترین شرایط موجود رسانده تا نیمی از مردم این خطه تنها با یارانه روزگار گذرانند و آنان که خوش شانستر بودند از مستمری کمیته امداد نیز برخوردار شوند.

۱۱۹ یتیم دارای حامی شدند

مدیر کمیته امداد شهرستان زابل به خبرنگار اوشیدا گفت: در دو نقطه از شهر زابل در مسجد محمدرسول الله و مصلی به تعداد دو هزار پرس افطاری به مددجویان تحت پوشش امداد داده شد.

محمد مهدی میرلشکری ادامه داد: ۲۸۰ پرس غذای گرم توسط خیرین در ماه مبارک رمضان توزیع شد همچنین اطعام و افطاری با مشارکت سپاه، کمیته امداد و استان قدس رضوی به تعداد یک هزار و ۵۰۰ پرس در مسجد فاطمه الزهرا معصوم اباد جهت مدجویان تحت پوشش داده شد.

وی با بیان اینکه برگزاری مراسم افطاری در شهرستان زابل سبب جذب ۹۱ نفر حامی ۹۱ برای ۱۱۹ نفر یتیم شد، ادامه داد: مبلغ ۱۴ میلیون و ۴۲۰ هزار ریال از خیرین و محسنین دریافت شد.

میرلشکری تصریح کرد: تعداد ۳۰۰ سبد کالا شامل برنج، چای، قند، ماکارونی و روغن میان ایتام توزیع شد و در کنار آن توزیع گوشت به ارزش پنج میلیون تومان در شهرستان زابل بین نیازمندان با هدف کمک به معاش آنان انجام شد.

مدیر کمیته امداد زابل بیان کرد: برای انجام این طرح مواد غذایی از موسسات، خیران و نیکوکاران جمع آوری و در قالب بسته های حمایتی و فرهنگی به خانواده های ایتام و نیازمند اهدا شده است.

وی اظهار کرد: همراهی اصحاب رسانه با این نهاد می تواند باعث ایجاد شور و نشاط و همدلی هرچه بیشتر مردم در جهت یاری رساندن به نیازمندان و رفع مشکلات آنان شود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark