داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
بازی با سلامت شهروندان در اوج کرونا؛
اخذ کرایه های چند صد هزار تومانی به بهانه کرونا/فرماندار زابل: شهروندان رانندگان متخلف را معرفی کنند
کد مطلب: ۷۲۳۴۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۶
با اعلام محدودیت های کرونایی در مسیر زابل به زاهدان که یکی از پر ترددترین مسیر های استان نیز به شمار می رود خودرو های شخصی اقدام به جا به جایی مسافر با مبالغ بالا کرده اند.
اخذ کرایه های چند صد هزار تومانی به بهانه کرونا/فرماندار زابل: شهروندان رانندگان متخلف را معرفی کنند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با اعلام محدودیت های ۱۴ روزه در کشور بسیاری از افراد نیز به دنبال دور زدن آنها هستند که باعث به خطر انداختن سلامت مردم می شوند.

از همین رو در مسیر زابل به زاهدان که یکی از پر ترددترین مسیر های استان نیز به شمار می رود خودرو های شخصی اقدام به جا به جایی مسافر با مبالغ بالا کرده اند.

اخذ کرایه ۲۰۰ هزار تومانی از شهروندان

حسین صادق پناه یکی از شهروندان ساکن زابل در همین رابطه به خبرنگار ما گفت: به دلیل اعمال محدودیت ها تاکسی ها مسیر زابل به زاهدان که مجاز به تردد در این مسیر هستند کمیاب شده اند.

وی افزود: از همین رو برخی از خودرو های شخصی که در گذشته نیز با مبلغ ۵۰ هزار تومان اقدام به جا به جایی مسافر در این مسیر می کردند با افزایش چشمگیر ۱۵۰ هزار تومانی دراین خط فعالیت دارند.

این شهروند سیستانی بیان کرد: هر خودرو شخصی که چهار مسافر را در این مسیر جا به جا کند حدود ۸۰۰ هزار تومان درآمد خواهد داشت، بهانه افزایش این مبلغ نیز اعمال محدودیت های ۱۴ روزه عنوان شده است.

صادق پناه خاطرنشان کرد: این خودرو ها با توجه به دور زدن دوربین های بین راهی از جریمه های کرونایی نیز شانه خالی می کنند و در این روزها علاوه بر به خطر انداختن جان مسافران، پول هنگفتی را به جیب می زنند.

با رانندگان متخلف برخورد جدی می شود

در همین رابطه غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: تاکسی های دارای مجوز و چند دستگاه اتوبوس در مسیر زابل به زاهدان فعال هستند و مردم باید از این خودرو ها برای جا به جایی استفاده کنند.

وی افزود: با توجه اعمال محدودیت های ستاد مدیریت بحران به مدت دو هفته تردد در مسیر زابل به زاهدان ممنوع است اما برای فعالیت های ضروری تعدادی از تاکسی های مجوز دار در این مسیر فعال هستند که با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام به جا به جایی مسافر می کنند.

فرماندار زابل بیان کرد: شهروندان خودروهایی که این روزها موجب تخلف می شوند به اداره حمل و نقل زابل معرفی کنند تا مطابق قانون با آنها برخورد شود.

گنجی خاطرنشان کرد: اتوبوس های فعال در مسیر زابل به زاهدان علاوه بر تب سنجی مسافران فاصله اجتماعی افراد را نیز رعایت می کنند، لذا استفاده از این وسایل نقلیه اطمینان بیشتری دارد.

وی گفت: از مردم تقاضا داریم تا حد امکان از منزل خارج نشوند و به خارج از شهرستان مراجعه نکنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark