داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
خطیب جمعه زابل :
گردهمایی اربعین تفرقه را از بین می برد/در جنگ اقتصادی باید بابصیرت پیش برویم
کد مطلب: ۶۴۷۹۶
تاریخ انتشار:جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲
امام جمعه شهرستان زابل گفت: دشمن یک جنگ تحمیلی اقتصادی ویژه ای را اداره میکند که برای پشت سر گذاشتن این جنگ باید باهوش و با بصیرت حرکت کنیم.
گردهمایی اربعین تفرقه را از بین می برد/در جنگ اقتصادی باید بابصیرت پیش برویم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های این هفته از نماز جمعه گفت: اربعین اباعبدالله الحسین(ع) خواری است در چشم دشمنان،از محافل و مجالس اباعبداالله الحسین(ع)کمال استفاده را ببریم چرا که هم اسباب خیر در دنیا میباشد و هم در آخرت،اربعین در واقع بزرگترین کنگره انسانی جهان در یک بازه ی چند روزه میباشد که این کنگره نمایش قدرت اسلام و معاف الهی میباشد.لازم به ذکر است که این حرکت عظیم فقط مختص مسلمانان نیست بلکه افراد دیگر با ادیان دیگر نیز در این مسیر مشاهده شده اند.

وی افزود: دشمن درصدد است که در جهان اسلام تفرقه بیندازد و این اتحاد و همدلی را از بین ببرد گردهمایی اربعین تمامی این فتنه ها و تفرقه ها را از بین میبرد.دشمن در تلاش است که با این حرکت عظیم مقابله کند اما با توجه به عنایات خداوند و ائمه اطهار(علیهم السالم)نه تنها در این راه موفق نشده اند بلکه مراسم اربعین هر سال باشکوه تر و پر رنگ تر از قبل برگزار میشود و عشاق امام حسین(ع) موج موج به سمت کربلا راهی میشوند.

حجت الاسلام کیخا خاطرنشان کرد: مراقب باشیم تحریم ها باعث نشود از کنگره ی عظیم اربعین جا بمانیم.برای دین باید هزینه کرد،هم هزینه مالی و هم جانی.ما در منطقه دارالولایه ای زندگی میکنیم که اگر خانواده ای محصولی برداشت میکرده اند ابتدا خمس و ذکاتش را پرداخت کرده بعد حاصل آن محصول را به خانه می آورده اند.

خطیب جمعه زابل تصریح کرد: دشمن یک جنگ تحمیلی اقتصادی ویژه ای را اداره میکند که برای پشت سر گذاشتن این جنگ باید باهوش و با بصیرت حرکت کنیم.

وی ادامه داد: استکبار جهانی نمیتواند پیشرفت جهان اسلام و بالاخص ایران اسلامی را ببیند.دشمن چشم دیدن استقلال،پیشرفت،ترقی و امنیت کشور ما را ندارد،به همین جهت برای ضربه زدن به نظام اسلامی یا مستقیما وارد میشوند به مانند حادثه طبس و یا غیرمستقیم توسط مزدوران حادثه ای به مانند حادثه اهواز و یا ربوده شدن مرزبانان نظام اسلامی را پی ریزی میکنند.

حجت الاسلام کیخا تصریح کرد: یاد کنیم از شهید ملی مظلوم و غریب ،شهید جوید الاثر سرلشگر خلبان شهید محمد میر چند سال است که یادآور میشویم و فریاد میزنیم که چرا برای این شهید بزرگوار که به نوعی آبروی سیستان و ایران محسوب میشود یادواره ای برگزار نمیگردد؟این چرا ها ذهن همه را مشغول کرده و نگران کننده میباشد، به زودی یادواره ای در شان این شهید بزرگوار داشته باشیم .تشکر از صدا و سیما که به صورت ویژه در مورد این عزیز بزرگوار مستندی ساخته و پخش کردند.

خطیب جمعه زابل تصریح کرد: هفته ورزش که ضمن تشکر ازمسئولین مربوطه خواهشمندیم به ظرفیت ویژه سیستان توجه کنند چرا که اگر برنامه ریزی مختصر با بودجه نه چندان زیاد هم صورت گیرد،میتوان نخبه های ورزشی را تکثیر کرد.از مدیر کل محترم ورزش و همه مسئولین مربوطه انتظار داریم به نخبه ها و استعداد ها توجه کنند و ورزش را سیاسی نکنند.تغییر در مدیریت به صورت ناگهانی نگران کننده است.مسئولین توجه کنند تا استعداد ها از بین نرود.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark