داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
تدریس در وقت اضافه؛
فعالیت 15 ساعته آموزگاران سیستانی برای جبران کمبود معلم
کد مطلب: ۶۷۷۶۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۵
در پی کمبود معلم در شهرستان هیرمند برخی از آموزگاران دو شیفت به تدریس می پردازند.
فعالیت 15 ساعته آموزگاران سیستانی برای جبران کمبود معلم
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ در پی دو شیفت فعالیت برخی از آموزگاران در شهرستان هیرمند ، و دوازده ساعت آموزش در طی روز برخی از این مربیان به این نوع تدریس واکنش نشان دادند.
در همین رابطه یکی از مربیان مقطع ابتدایی به خبرنگار اوشیدا گفت: دو مدرسه در روستای خمر شهرستان هیرمند را قرار است با ۶ معلم اداره کنند که هر معلم باید شیفت صبح و عصر در هر دو مدرسه تدریس کند.
وی افزود: روزانه ۱۵ ساعت تدریس توانی برای فعالیت مربیان باقی نخواهد گذاشت که این امر باعث عقب افتادگی در تحصیل دانش آمئزان نیز خواهد شد.
اما میلاد جهانتیغ مسئول بازرسی اداره آموزش و پرورش شهرستان هیرمند در این خصوص گفت: این موضوع بر اساس علاقه مندی و رضایت معلمان مدارس انجام می شود و با توجه به کمبود شدید نیروی انسانی این امر اجتناب ناپذیر می باشد.
وی افزود: ضمنا مکاتبات با اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان مبنی بر تامین نیروی انسانی انجام گرفته که امید داریم از طریق دانشگاه فرهنگیان ، آزمون استخدامی ماده ۲۸ ، حق التدریس و خرید خدمات بتوانیم نیاز منطقه را برطرف کنیم .
جهانتیع خاطرنشان کرد: اگر این موضوع دو شیفت شدن مدارس تدبیر نشود کلاس درس بدون معلم باقی می ماند و سعی و تلاشمان بر این است که در اول مهر ماه سال ۹۸ هیچ کلاس درسی بدون معلم نباشد.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark