داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
کیش و مات شطرنج بازان زابلی توسط مسئولین
کد مطلب: ۶۹۲۳۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۴
رئیس هیات شطرنج زابل دلیل عدم برگزاری جام فجر مسابقات شطرنج در زابل را افشا کرد.
کیش و مات شطرنج بازان زابلی توسط مسئولین
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ مهمترین مسئله در رشد و پیشرفت یک‌ رشته ورزشی را می توان حمایت های دولتی و نهاد های مربوطه همچون وزارت ورزش و جوانان عنوان کرد.
در این رابطه استعداد نه تنها برای ساختن یک ورزشکار مطرح کافی نیست بلکه عدم وجود امکانات و حمایت های دولتی باعث هدر رفت استعدادها و در نهایت دلزدگی جوانان از آن نوع رشته ورزشی خواهد شد.
شطرنج از جمله رشته های ورزشی محبوب در بین جوانان است که در زابل شرایط پیچیده ای دارد،شطرنج بازان زابلی به دلیل وجود مشکلات در این رشته ورزشی سال هاست زبان به گلایه گشوده اند اما هنوز موانع از سر راه آنان برداشته نشده است.
سروش خدری رئیس هیات شطرنج زابل در همین رابطه به خبرنگار اوشیدا گفت: در راس هیأت شطرنج استان باید فردی از جنس این رشته ورزشی قرار می گرفت تا موجب پیشرفت ورزشکاران می شد که تا کنون این انتخاب نتیجه عکس داده است.
وی افزود: امروز هیات شطرنج زابل برای هزینه‌های پایین خود بودجه ای در اختیار ندارد که این امر موجب شده است بسیاری از برنامه ها به تعویق بیفتد.
خدری تصریح کرد: یکی از دلایل عدم حضور شطرنج بازان سیستان و بلوچستانی در مسابقات جام فجر چابهار همین عدم برنامه ریزی و‌ نبود اعتبار بود.
وی تصریح کرد: در سال جاری برای اولین بار پس از سال ها نتوانستیم مسابقات جام فجر را در زابل برگزار کنیم که یکی از دلایل آن عدم حمایت های هیات شطرنج استان است.
خدری گفت: برای برگزاری مسابقات شطرنج دهه مبارک فجر در شهرستان زابل درخواست تامین هزینه از اداره ورزش و جوانان زابل و هیات شطرنج استان شد که جوابی دریافت نشد و مسابقات به علت عدم برآورده شدن مخارج لغو شد.
رئیس هیات شطرنج زابل خاطرنشان کرد: خواستار پاسخگویی مسئولین و شفاف سازی اعتبارات در این رشته ورزشی هستیم.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark