داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
در راستای بین المللی شدن دانشگاه علوم پزشکی زابل؛
دانشگاه علوم پزشکی زابل توانایی جذب دانشجویان افغان را در ۱۲ رشته داراست
کد مطلب: ۵۶۴۵۲
تاریخ انتشار:دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۰۹
رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل عنوان کرد: دانشگاه علوم پزشکی زابل گام های بلندی را جهت بین المللی شدن برخواهد داشت که در این راستا جذب دانشجویان افغانی در ۱۲ رشته پزشکی در دستور کار است.
دانشگاه علوم پزشکی زابل توانایی جذب دانشجویان افغان را در ۱۲ رشته داراست
علی اکبر نصیری در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: تيم روابط عمومی و امور بين الملل دانشگاه علوم پزشكى زابل با استقبال مسؤلين قندهار افغانستان با هدف حضور در نمایشگاه و بحث و تبادل نظر در خصوص جذب و پذیرش بهورز، دانشجو، توریسم درمانی و برگزاری دوره های آموزشی و بازآموزی وارد اين کشور شدند.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشكى زابل مى تواند در زمينه جذب دانشجو در ۱۲ رشته پزشكى و پيراپزشكى در مقاطع كارشناسى و دكترى حرفه اى، تربيت نيروى ماهر وكارآمد بهداشتى در قالب دانش آموز بهورزى، پذيرش بيماران افغان در قالب صنعت توريسم درمانى، برگزارى همايش هاى علمى مشترك و دوره هاى بازآموزى پزشكى مشترك جهت اساتيد و كاركنان آنها، صادرات گياهان دارويى، تجهيز بيمارستان و خانه هاى بهداشت ولايت قندهار ارائه خدمات کند.

نصیری تصریح کرد: خوشبختانه پيشنهادات تیم دانشگاه علوم پزشکی زابل با استقبال طرف افغانستانى روبرو شد و تصميم بر اين شد كه در مدت زمان اقامت هیات ايرانى در قندهار به صورت رسمى از اداره صحت عامه، دانشكده پزشكى، شفاخانه ها و كتابخانه پزشكى قندهار بازديد بعمل آيد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی زابل تاکید کرد: دانشگاه علوم پزشکی زابل از قابلیت های بسیاری برخوردار است به طوری که در بسیاری از موارد در کشور بی نظیر است بنابراین با ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به طرف افغان می توان علاوه بر تامین سلامت در کشور افغانستان سبب افزایش سلامت در کشور و جلوگیری از شیوع بسیاری از بیماری ها شد.

وی در پایان گفت: با انجام برنامه های فوق الذکر می توان به بین المللی شدن دانشگاه علوم پزشکی زابل دست یافت و زمینه های رشد را در این دانشگاه و همچنین کشور افغانستان فراهم آورد.

انتهای پیام///
Share/Save/Bookmark