داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
امام جمعه اهل سنت هامون:
بدعهدی هنر همیشگی کدخدا/ اعتماد به آمریکا فرجامی ندارد/ اقتصاد مقاومتی بیش از پیش جدی گرفته شود
کد مطلب: ۶۴۰۰۲
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۳
امام جمعه اهل سنت هامون گفت: بدعهدی یکی از خصوصیات بارز دولت آمریکاست به طوری که دولت آمریکا در تمامی امور این خصلت خود را به نمایش گذاشته است.
بدعهدی هنر همیشگی کدخدا/ اعتماد به آمریکا فرجامی ندارد/ اقتصاد مقاومتی بیش از پیش جدی گرفته شود
مولوی عبدالله حسن زهی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا ابراز کرد: با اینکه مقام معظم رهبری بارها اعلام فرمودند که به مذاکرات با آمریکا خوشبین نیست اما متاسفانه مذاکره کنندگان بدون گرفتن هر گونه تعهد و تضمینی اقدام به مذاکره و در نهایت تصویب برجامی که هیچ گونه فرجام یا تاثیری نداشت کردند.

وی افزود: بدعهدی آمریکا از ابتدا مشهود بود اما مذاکره کنندگان بدون در نظر گرفتن آن اقدام به مذاکره کردند و انرژی هسته ای که برای آن خون پاک شهدای دانشمندان هسته ای بر زمین ریخته شده را به راحتی کنار گذاشتند.

مولوی حسن زهی تصریح کرد: حال که آمریکا از برجام خارج شده اعتماد به کشورهای اروپایی و ماندن بر این معاهده بی سرانجام به صلاح نیست چرا که اروپایی ها هم به هیچ عنوان منافع ایران را تامین نخواهند کرد.

امام جمعه اهل سنت هامون بیان کرد: با توجه به وضعیت پیش آمده باید اقتصاد مقاومتی جدی تر گرفته شود و با حمایت از تولیدات و توان داخلی کشور را توانمندتر از قبل کرد.

وی اذعان کرد: خروج آمریکا از برجام می تواند مقدمه بسیار خوبی برای تصمیمات بهتر از سوی دولت و خروج ایران از برجام باشد چرا که این برجام هیچ اثر مثبتی برای زندگی مردم نداشت پس اینک وقت خدمت بیشتر به مردم است بدون هرگونه تکیه به بیگانگان چرا که اجانب روی دیگر خود را به نمایش گذاشتند و ثابت کردند که به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست.

مولوی حسن زهی اضافه کرد: غربی ها هیچ کدام به تعهدات خود در برجام عمل نکردند و در این بین تنها ایران پایبند تعهدات بود بنابراین خروج آمریکا از برجام زمان بسیار خوبی برای خروج ایران از این تعهدنامه ننگین است.

وی تاکید کرد: این برجام را باید پاره و آتش زد تا به اروپاییان ثابت شود که اقتدار ایران همیشه پابرجاست و نیازی به این معاهدات بی سرانجام ندارد.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark