داخلی آرشيو خبر صفحه ورزشی
امتیاز مثبت 
۰
 
گالاتاسرای دختر ایرانی را به خاطر حجابش نخواست
کد مطلب: ۷۰۵۸۲
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۲۳
مدیر برنامه من در این مدت مذاکراتی را با گالاتاسرای داشت و فیلم‌های مسابقه من را برای آن‌ها فرستاده بود که آن‌ها در جواب گفتند به دلیل اینکه این بازیکن حجاب دارد، نمی‌توانیم او را جذب کنیم.
گالاتاسرای دختر ایرانی را به خاطر حجابش نخواست

به گزارش اوشیدا؛ به نقل از فرارو سرعتی‌زن تیم ملی والیبال زنان در حالی امیدوار بود که لژیونرشدن را در بهترین لیگ برتر والیبال زنان دنیا تجربه کند که این امید خیلی زود از دست رفت. او در یک ماه اخیر مذاکراتی را با باشگاه گالاتاسرای داشت تا برای رقابت‌های سال جاری خودش را در ترکیب این تیم قرار دهد که با پاسخ منفی مسئولان این باشگاه مواجه شد. پاسخ منفی مسئولان باشگاه گالاتاسرای به این والیبالیست ایرانی به خاطر محجبه‌بودن اوست که مانع از لژیونرشدن شد.

سودابه در‌این‌باره می‌گوید: «مدیر برنامه من در این مدت مذاکراتی را با گالاتاسرای داشت و فیلم‌های مسابقه من را برای آن‌ها فرستاده بود که آن‌ها در جواب گفتند به دلیل اینکه این بازیکن حجاب دارد، نمی‌توانیم او را جذب کنیم. البته دو هفته بعد از این قضیه مسئولان این باشگاه اعلام کردند که کلا برای رقابت‌های سال جاری بازیکن جدیدی را جذب نخواهند کرد. دلیل این کار آن‌ها ویروس کروناست. آن‌ها گفته‌اند که نمی‌خواهند در شرایطی که اوضاع کل دنیا به هم ریخته است، درگیر قرارداد و این داستان‌ها شوند؛ اما درباره من اولین دلیل موضوع حجابم بود و بعد کرونا».

عضو تیم ملی والیبال بانوان بعد از این اتفاق قراردادش را با تیم سایپا، مدافع عنوان قهرمانی لیگ بسته است: «به‌هرحال قسمت نشد که لژیونر شوم. من هم در این شرایط ترسیدم و بهتر دیدم که در کشور خودم در کنار عزیزانم باشم. چند روزی است که با تیم سایپا قرارداد بسته‌ام. سایپا تیم خوبی است و سال گذشته قهرمان لیگ شد. در سال جاری مدیرعامل این باشگاه عوض شده و مدیر جدید قول داده‌اند طوری از ما حمایت کنند که مثل سال قبل قهرمان شویم».

او، اما ته دلش این است که هرچه زودتر بازی‌کردن در تیم‌های خارجی را تجربه کند: «مدیر برنامه‌های من دنبال این است که رزومه و فیلم‌های مسابقه من را به دیگر تیم‌های اروپایی بفرستد تا اگر فرصت دیگری برایم پیش آمد، از آن استفاده کنم. من این موضوع را با مسئولان باشگاه سایپا هم در میان گذاشته‌ام و آن‌ها قبول کردند اگر پیشنهادی داشتم، قراردادم را با سایپا فسخ کنم. البته باید این نکته را بگویم که بهترین لیگ والیبال زنان در دنیا همین لیگ ترکیه است. ترک‌ها برای لیگ زنان خیلی خوب پول خرج می‌کنند و بهترین بازیکنان جهان را از آمریکا، برزیل و چین می‌آورند. امیدوارم شرایطی مهیا شود که من هم بتوانم در لیگ برتر ترکیه بازی کنم».

رقابت‌های لیگ برتر والیبال زنان ایران در شرایطی برگزار می‌شود که به گفته بسیاری از اهالی این رشته کیفیت بالایی ندارد؛ موضوعی که باقرپور هم آن را تأیید می‌کند: «متأسفانه ما لیگ با‌کیفیتی نداریم. رقابت بین چهار تیم اول است. هفت، هشت تیم بیشتر در مسابقات حضور ندارد؛ برای همین انتظاری نمی‌رود که این مسابقات پویا برگزار شود. باشگاه تمایلی برای تیم داری در رقابت‌های زنان ندارند؛ چون پخش تلویزیونی ندارد. دستمزد‌ها هم که خیلی پایین است. قرارداد‌های ما انگشت کوچک مردان هم نمی‌شود؛ اما باز هم سایپا در این شرایط قرارداد‌های خوبی با ما بسته است. دو تیم سایپا و ذوب‌آهن اصفهان همیشه تماشاگرپسند بوده‌اند؛ آن‌هم به خاطر سطح کیفی بالای این دو تیم است. سال گذشته سایپا و ذوب‌آهن به ترتیب تیم‌های اول و دوم شدند و دیدار‌های این دو تیم با حضور تماشاچیان زیادی برگزار می‌شد».

والیبالیست ملی‌پوش زنان از مسئولان فدراسیون می‌خواهد حمایت بیشتری از تیم ملی والیبال بانوان کند: «نماینده‌های والیبال ایران در دو سال اخیر حضور خوبی در لیگ والیبال ترکیه داشتند. من فکر می‌کنم سرآغاز این حرکت زمانی بود که خانم مایدا سرمربی ما شدند. حضور مربی خارجی باعث شد که والیبال زنان ایران چه در داخل و چه در خارج بیشتر معرفی شوند. ما تا پیش از جایگاه‌مان هشتمی یا نهایتا هفتمی آسیا بود؛ اما با آمدن مایدا در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا پنجم شدیم و در رقابت‌های قهرمانی آسیا هم ششم. این دو عنوان هر دو در یک سال اتفاق افتاد. من نمی‌گویم که مربیان داخلی ما ضعیف هستند. اصلا این‌طور نیست؛ اما والیبال زنان ایران الان به جایی رسیده که یک مربی خارجی می‌خواهد. ما الان نیاز به یک تحول داریم؛ درست مثل موقعی که تیم ملی والیبال مردان با آمدن ولاسکو دچار این تحول شد. مربیان خارجی نکته‌هایی را حین تمرین به ما می‌گویند که اصلا به چشم ما نمی‌آید. در مقابل وقتی ما این نکته‌ها را اجرا می‌کنیم، می‌بینیم که چقدر مهم و بزرگ بوده‌اند».

Share/Save/Bookmark