داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
لوله گاز زمستان امسال هم به شمال سیستان و بلوچستان نرسید/ مردم نگران تشکیل صف های تکراری
کد مطلب: ۷۴۲۸۱
تاریخ انتشار:شنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۷
بسیاری از مردم منطقه سیستان به دلیل عدم تکمیل پروژه گازرسانی هنوز مجبورند از کپسول های گاز مایع استفاده کنند.
لوله گاز زمستان امسال هم به شمال سیستان و بلوچستان نرسید/ مردم نگران تشکیل صف های تکراری
به گزارش اوشیدا؛ هر ساله با سرد شدن هوا در شمال سیستان و بلوچستان و افزایش مصرف گاز در این منطقه مردم با معضل تکراری کمبود کپسول گاز مواجه می شوند.

بسیاری از مردم منطقه سیستان به دلیل عدم تکمیل پروژه گازرسانی هنوز مجبورند از کپسول های گاز مایع استفاده کنند مسئله ای که با افزایش تقاضا باعث بوجود آمدن صف های طولانی گاز خواهد شد.

با کاهش دما در این روزها و همچنین استفاده بیشتر افراد از گاز حالا مردم نگران بوجود آمدن صف های طولانی خرید گاز هستند.

هرچند که در سال گذشته در این خصوص تمهیداتی انجام گرفت و با در نظر گرفتن ماهانه پنج کپسول گاز برای هر خانواده تا حدودی مسئولان توانستند از قاچاق آن جلوگیری کنند اما همچنان صف گاز یکی از مهمترین معضلات فصل پاییز و زمستان مردم سیستان به شمار می رود.

در همین خصوص عباسعلی ارجمندی فرماندار شهرستان زابل به خبرنگار ما گفت: شرکتهای تامین و توزیع گاز مایع در هر شرایطی موظف به تامین گاز مصرفی مردم سیستان هستند.

وی افزود: شرکتهای گاز مایع متعهد به تامین گاز مصرفی مردم هستند و قابل قبول نیست که در ابتدای فصل سرما به دلیل کمبود و یا نبود کشنده نیاز منطقه را تامین نکنند.

وی ادامه داد : هم اکنون در خصوص گاز مایع هیچ گونه کمبود و یا مشکلی وجود ندارد و لازم بذکر است سهمیه امروز شهرستان زابل ۱۲۰ تن اعلام شده که با این وجود کمبودی ایجاد نخواهد شد.

ازجمندی تاکید کرد: در صورتی که منطقه با مشکل کمبود گاز رو به رو شود سهمیه ای از دیگر مناطق به حوزه سیستان اختصاص خواهد یافت و همچنین در شرایط بحرانی با پیگیری های صورت گرفته از سهمیه راه آهن ها تا برطرف شدن از شرایط بحرانی می توان استفاده کرد.

فرماندارزابلخاطرنشانکرد: همچنین به منظور تقویت ناوگان حمل و نقل  در حوزه گاز مایع تعداد پنج کشنده به شرکت های گاز افزوده شد که با اضافه شدن این تعداد مشکل ناوگان حمل و نقل مرتفع گردیده است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark