داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۴
 
علمای اهل سنت سیستان در واکنش به مخالفان شهدای داوطلب اهل سنت؛
بسیجیان داوطلب به نیت مبارزه با استکبار شهید شدند/ اقدام مخالفان شهدای اهل سنت در سوریه، شانتاژهای تبلیغاتی استکبار جهانی است
کد مطلب: ۴۱۱۵۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۰
این شهدای بسیجی به نیت مبارزه با استکبار جهانی به مقام رفیع شهادت رسیدند و این ارج بزرگی است که خداوند به جهادگران در راه خود وعده داده است.
بسیجیان داوطلب به نیت مبارزه با استکبار شهید شدند/ اقدام مخالفان شهدای اهل سنت در سوریه، شانتاژهای تبلیغاتی استکبار جهانی است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: روز گذشته مردم سیستان و بلوچستان میزبان 7 شهید بسیجی داوطلب اهل سنت که در جبهه مقاومت سوریه و در مبارزه با داعش و گروههای تکفیری و استکبار و در جهت دفاع از اسلام ناب محمدی(ص) لباس شهادت بر تن کردند ،شدند.
پیرو شهادت این بسیجیان داوطلب اهل سنت و اخیرا برخی از معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی به قصد ایجاد تفرقه و اختلاف در صفوف اهل سنت و تشییع اقدام به انتشار مطالبی در فضای مجازی نموده و در صدد کمرنگ جلوه دادن حضور گروههای داوطلب شیعه و سنی در مقابله با استکبار برآمده و سعی دارند تا با اقدامات و حرکت های مذبوحانه خط مقاومت و مبارزه با استکبار را خدشه دار کنند که البته با هوشیاری فرزندان شیعه و سنی این مرز و بوم این توطئه ها خنثی و این راه تا پیروزی مظلومین و مستضعفین پایدار خواهد بود.

در ادامه این پایگاه خبری برای روشن شدن اذهان عمومی در خصوص مطالبی که بدنبال شهادت این داوطلبان بسیجی اهل سنت در فضای مجازی با این مضمون " زن کسی که به سوریه برای جنگ برود ،طلاق می شود این تعبیر برای این است که در واقع مرتدد شده است و باید تجدید ایمان کند" منتشر شده است با تعدای از علمای اهل سنت سیستان گفتگو شده است.

این صحبت ها توطئه دشمن و شایعه است
مولوی دورباخ امام جمعه اهل سنت کهک زهک در گفت و گو با اوشیدا در خصوص شهادت تعدادی از فرزندان اهل سنت در مبارزه با گروههای تکفیری اظهار داشت: این شهدا برای دفاع از اسلام به میدان رفتند و جان خود را در این راه فدا نمودند و این یک افتخار بزرگ برای اهل سنت و همه مسلمانان است.

امام جمعه اهل سنت زهک افزود: مبارزه با کافر و مستکبر شیعه و سنی نمی شناسد همه در یک صف واحد قرار داریم و در این راه از جان خود می گذریم همانطوری که در دوران های قبل از انقلاب و بعد از آن بسیاری از جوانان شیعه و سنی به میدان مبارزه رفتند و انقلاب جاری شد.

مولوی دورباخ بیان کرد: این شهدای بسیجی به نیت مبارزه با استکبار جهانی به مقام رفیع شهادت رسیدند و این ارج بزرگی است که خداوند به جهادگران در راه خود وعده داده است.

امام جمعه اهل سنت زهک گفت: همه مذاهب رسمی و قدیمی حق دارند و لازم است که از این اسلام ناب محمدی دفاع کنند و بر همه آنها واجب است که بر علیه استکبار بایستند.

وی با اشاره به اینکه این صحبت ها توطئه دشمن است،افزود: این حرف ها شایعه و دروغ است ،دفاع از اسلام شیعه و سنی نمی شناسد.

دورباخ خاطرنشان کرد: برای نابودی مستکبرین و گروهک های که اسلام را مورد هدف قرار دادند همه مسلمانان چه شیعه و سنی ،فرقی نمی کند برای مقابله با توطئه های دشمن آماده هستند و در دفاع از مظلومین و ادامه دادن راه مقاومت به مبارزه بر علیه همه نیروهای استکباری از جمله داعش ادامه خواهند داد.

سوریه خاکریزی برای دفاع از اسلام است
مولوی عبداللله حسن زهی امام جمعه اهل سنت شهرستان هامون نیز در مخالفان شهدای داوطلب اهل سنت به سوریه اظهار داشت: احوال کشور سوریه را از گذشته و حال را داریم ،سوریه خاکریزی برای دفاع از اسلام است.

عبدالله حسن زهی افزود: دفاع از سوریه امروز واجب و لازم است و دفاع از سوریه ،دفاع از اسلام است.

وی با اشاره به مطالبی که مخالفان پس از شهادت شهدای داوطلب اهل سنت در فضای مجازی به راه انداختند ،اظهار کرد: این ها شانتاژهای تبلیغاتی استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا است.

امام جمعه اهل سنت هامون بیان داشت: همه مسلمان و از یک روح و تن هستیم و وظیفه هر مسلمانی کمک به هم نوع خود است.

مولوی حسن زهی با اشاره به سیاستهای سوریه از گذشته تا به امروز ،افزود: از گذشته های دور تا کنون سیاستهای سوریه بر مقابله و علیه اسرائیل و صهیونیست بوده است و سوریه تنها کشوری است که از گذشته همچنان این خط را حفظ کرده است.

حسن زهی خاطرنشان کرد: سوریه خط مقدم جبهه مقاومت است که در مقابل اسرائیل و آمریکا قد عَلَم کرده است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark