داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
درگفتگو با اوشیدامطرح شد:
وقتی سرطان هم در برابر اراده بانوی سیستانی زانو می زند/ سرچشمه هنر در دستان مادربزرگ
کد مطلب: ۶۱۹۵۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۲
بانوی کارآفرین سیستانی، بیماری سرطان را با هنرهای دستی خود به زانو درآورد به طوری که در حال حاضر هیچ گونه علامتی از سرطان در وجود وی مشاهده نمی شود.
وقتی سرطان هم در برابر اراده بانوی سیستانی زانو می زند/ سرچشمه هنر در دستان مادربزرگ
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ این روزها شمار بیکاران در جامعه به شدت افزایش یافته به طوری که بسیاری از جوانان تحصیلکرده کشور در گوشه ای از خانه کز کرده و در انتظار به کار گماشته شدن توسط دولت و بخش خصوصی هستند.

تعداد بیکاران آنچنان زیاد است که دیگر جوانان تحصیلکرده حاضر به پادویی و کارگری و حتی اشتغال به مشاغل کاذب شده اند چرا که دیگر از دراز کردن دست خود جلوی والدین خسته شده اند.

اما در این بین افرادی هستند که بدون توجه به آگهی های استخدام دست روی زانوی خود گذاشته و با کارآفرینی زمینه اشتغال خود و حتی چند نفر دیگر را فراهم آورده اند.

افرادی که با خلاقیت، کوشش و اراده و توکل بر خدا خواستن، توانستن است را معنا کرده و در این راه الگویی شایسته برای دیگران شده اند.

جمیله شفیعی یکی از معدود بانوانی است که علیرغم ابتلا به بیماری سرطان توانست با کارآفرینی علاوه بر ایجاد اشتغال برای خود با بیماری سرطان هم مبارزه کند.

جسارت و تلاش این بانو قابل تقدیر و ستایش است چرا که توانسته بیماری که جان هزاران نفر را تاکنون در جهان گرفته را شکست دهد.

پزشکان امیدی به زنده ماندن من نداشتند

بانوی کارآفرین سیستانی عنوان کرد: ۱۸ سال قبل بیماری سرطان در وجودم تشخیص داده شد به طوری که پزشکان دیگر امیدی به زنده ماندن من نداشتند.

جمیله شفیعی به خبرنگار اوشیدا گفت: روزهای بسیار سختی را در دوران بیماری گذراندم حالم هر رور بدتر از قبل می شد و به طور مکرر راه مشهد را جهت درمان پیش رو داشتم.

وی افزود: با اینکه پزشکان نسبت به بهبود حالم قطع امید کرده بودند در فنی و حرفه ای زابل ثبت نام و شروع به یاد گیری انواع حرفه ها کردم.

شفیعی تصریح کرد: هرچه بیشتر در فنی و حرفه ای یاد می گرفتم بیشتر حالم خوب می شد چرا که دیگر فکرم به جای بیماری به یادگیری و انجام فن جدید معطوف شد.

وی تصریح کرد: در طول مدت بیماریم در فنی حرفه ای توانستم 31 حرفه جدید یاد گرفتم و این موضوع امید و انگیزه را در وجودم روز به روز بیشتر می کرد.

شفیعی تاکید کرد: پس از گذشت مدتی و حضور مداوم در کلاس های فنی و انجام این حرفه ها در منزل به پزشک مراجعه کردم اما در کمال تعجب بیماری سرطان به طور کامل در وحودم ریشه کن شده بود و تعجب همگان را برانگیخت.

وی که در حال حاضر امدادگر هلال احمر است، بیان کرد: هیچ دارویی به جز در ماه دوبار آموکسی یا بعضی موقع که خیلی بی خواب می شوم یک آرام بخش ویا یک آهن آن هم به علت اینکه خیلی رژیم غذایی خاص دارم و از طب سنتی بهره می برم دارویی دیگر مصرف نمی کنم.

شفیعی با عنوان اینکه با توکل بر خدا علاوه بر مبارزه با سرطان سی ویک حرفه هنری یاد گرفتم، ابراز کرد: چنان بیماری در وجودم پیشرفت داشت که بعد هشت بار عمل جراحی پزشکان ناامید شدند اما در حال حاضر نه تنهاسلامتی خود را به دست آوردم بلکه نمایشگاه آثارم را در خانه برپا کردم.

وی با اشاره به اینکه فعالیت بسیار زیادی دارم و هیچ گونه داروی شیمیایی مصرف نمی کنم، بیان کرد: با اینکه هیچ وام یا کمکی از کسی دریافت نکردم، هر روز یک حرفه یا هنر جدید یاد می گیرم.

هنرهایم را به دخترم آموزش دادم

بانوی کارآفرین ابراز کرد: دختر بزرگم را درسن ۱۸ سالگی عروس کردم و در حال حاضر یک نوه هم دارم و در این راستا تمامی هنرهایم را به دخترم نیز آموزش دادم.

وی با بیان اینکه همسرم باز نشسته آموزش و پرورش است، ادامه داد: مداحی، قرآن، گلدوزی، خیاطی،گلاب گیری، پرورش آلوئه ورا، کوبلن دوزی، مروارید دوزی، گل سازی با پارچه، آرایشگری، تشک دوزی، کوسن دوزی، رنگ آمیزی، پرورش قارچ، عروسک دوزی با پو لیش، عروسک بافی، قلاب بافی، ابریشم بافی، دو میل بافی، شبه قالی، قالی بافی، پیوند درختان، تاک بری، قوتو کرمانی،طب سنتی، ترشی، مربا، شیرینی، انواع شربتها، بذر قارچ، سمنو، رشته، خلک بافی، خواص گیاهان دارویی وگلدوزی، کندو داری، جواهر سازی و خامه دوزی تنها بخشی از هنرهایی است که یاد گرفته و انجام می دهم به شمار می رود.

شفیعی که ۴۷ ساله است، تصریح کرد: در حال حاضر تمام کارهایم در منزل دپو شده چرا که مکانی مناسب برای کار ندارم و تنها زمینی که برای این کار هم در نظر گرفتم را هزینه ساخت آن را ندارم.

وی با اشاره به اینکه فقط تا سیکل تحصیل کرده، ابراز کرد: به جوانان توصیه می کنم که دنبال کار بروند نگویند که کار نیست، چرا که پشتکار مرا زنده نگه داشته است.

شفیعی تاکید کرد: چندین کتاب نوشتم اما به دلیل اینکه هزینه چاپ ندارم به صورت جزوه و دست نویس در اختیار دیگران قرار می دهم.

وی با بیان اینکه شرکت به نامم ثبت کرده ام، تاکید کرد: اگر مسئولین مکانی برایم درست کنند مطمئن باشید برای چندین نفر ایجاد اشتغال خواهم کرد.

شفیعی با عنوان اینکه دختر کوچکم ۱۱ حرفه یاد دارد، تصریح کرد: با حرفه هایم برای تمامی اعضای خانواده ام ایجاد سرگرمی و حتی اشتغال کرده ام‌.

انتهای پیام

Share/Save/Bookmark