داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
آموزش و پرورش سیستان صد ساله شد/وزیر اسبق: 700 هزار دانش آموز در سیستان و بلوچستان مشغول به تحصیل هستند
کد مطلب: ۶۶۴۵۱
تاریخ انتشار:شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲
مراسم گرامیداشت یکصدمین سال تاسیس آموزش و پرورش امروز با حضور وزیر اسبق آموزش و پرورش در زابل برگزار شد.
آموزش و پرورش سیستان صد ساله شد/وزیر اسبق: 700 هزار دانش آموز در سیستان و بلوچستان مشغول به تحصیل هستند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ یک صدمین سالگرد تاسیس آموزش و پرورش امروز با حضور وزیر سابق آموزش و پرورش در سالن اجتماعات آیت الله هاشمی رفسنجانی دانشگاه زابل برگزار شد.
در این مراسم علی اصغر فانی وزیر اسبق آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش در ایران قدمت ۱۵۰ ساله دارد که وظیفه این سازمان انتقال فرهنگ از یک نسل به نسل دیگر است.
وی افزود: یکی از کاربردهای دیگر آموزش و پرورش در کشور تامین نیروی انسانی است، که امروز ۷۰۰ هزار دانش آموز در استان سیستان و بلوچستان مشغول به تحصیل هستند و در آینده ای نزدیک نیروی انسانی استان را تامین می کنند.
فاانی با بیان اینکه دانش آموزان امروز کارگزاران آینده هستند گفت: یکی از کارکرد های آموزش و نوآوری و کمک به اقتصاد جامعه است به همین دلیل نیز کشورهای پیشرفته جهان آموزش و پرورش را امری مهم در تربیت می دانند.
وی ادامه داد: در سند تحول آموزش و پرورش ۶ جهت گیری تعریف شده است که تربیت در آن نقش بسیاری مهمی دارد.
وزیر سابق آموزش و پرورش همچنین خاطرنشان کرد: با وجود ۱۰۵ هزار مدرسه و ۱۳ میلیون دانش آموز امروز آموزش و پرورش با چال هایی مواجه است که یکی از مهمترین آنها کوچک شماری تعلیم و تربیت است.
فانی با بیان اینکه ۵ درصد مردم سیستان دانشجو هستند گفت: عدم تحقق عدالت آموزشی در آموزش و پرورش یکی دیگر از چالش های بزرگ پیش روی آموزش و پرورش است.
در پایان این مراسم از اولین های آموزش و پرورش در سیستان تقدیر و تشکر شد.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark