داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
شهروندان سیستانی در حسرت جا به جایی ارزان و بی خطر
کد مطلب: ۶۸۳۴۱
تاریخ انتشار:شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۱
با وجود ده ها دستگاه اتوبوس واحد در محل پارگینگ ترمینال زابل اما این اتوبوس ها جهت رفاه حال شهروندان مورد استفاده قرار نمی گیرند.
شهروندان سیستانی در حسرت جا به جایی ارزان و بی خطر
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ با توجه به وضعیت اقتصادی و افزایش قیمت برخی از اجناس در کشور کرایه تاکسی در زابل نیز به طور قابل توجهی افزایش یافت که این مسئله باعث نارضایتی بسیاری از خانواده ها شده است.

از طرفی سیستان را شاید تنها منطقه ای دانست که ایستگاه های اتوبوس در تمام روستاها و شهرهای آن احداث شده است اما خبری از اتوبوس در این منطقه نیست.

امروزه حمل و نقل عمومی به عنوان یک جا به جایی ارزان و بی خطر مورد استفاده شهروندان قرار می گیرد که در کلان شهرها و حتی شهرهای کوچک سایر استان ها وجود دارد.

اما در زابل مسئله کمی غیر قابل درک است ،ده ها اتوبوس واحد در پارکینگ ترمینال زابل خاک می خورد اما مورد استفاده قرار نمی گیرد تا مردم بتوانند از این طریق سفری امن و ارزان در شهر داشته باشند.

موسی میر مدیر حمل و نقل عمومی شهرداری زابل در این خصوص می گوید که خیابان های زابل شرایط ورود اتوبوس های واحد را به دلیل تنگی و کمبود فضای کافی ندارند.

وی افزود: تنها ۱۲ مینی بوس در خطوطی همچون بازار تا بیمارستان و دادگستری و سایر نقاط دیگر فعال است که مسافت این مسیر ها به طوری بیرون از شهر نیز محسوب می شود.

میر همچنین خاطرنشان کرد: اگر اتوبوس های واحد به خطوط حمل و نقل عمومی زابل اضافه شوند شاهد موجی از ترافیک شبانه روزی در خیابان های اصلی آن می شویم.

حال باید دید مدیریت شهری در دیگر نقاط ایران چگونه بوده است که آنها توانسته اند معضل ترافیک را با وجود اتوبوس های واحد حل کنند اما در زابل این امر امکان پذیر نیست.انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark