داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
حجت الاسلام لشگری در خطبه های نماز جمعه زابل
اروپاییها و امریکاییها هرگز دلسوز ما نیستند/ملت و مسئولین در برابر زیاده خواهی های امریکا بیدار باشند
کد مطلب: ۳۶۳۹۱
تاریخ انتشار:جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۷
امام جمعه موقت زابل با بیان اینکه دشمن نمی خواهد ما روی پای خودمان بایستیم ،افزود: ملت باید مقاومت خود را ادامه دهد تا ان شالله به حول و قوه الهی توطئه های دشمنان خنثی گردد.
اروپاییها و امریکاییها هرگز دلسوز ما نیستند/ملت و مسئولین در برابر زیاده خواهی های امریکا بیدار باشند
حجت الاسلام ابراهیم لشگری امام جمعه موقت زابل در خطبه های نماز جمعه زابل در مصلی المهدی(عج) ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و پرهیزگاری گفت: ای خواهران و برادران نمازگزار حلال و حرام را رعایت کنید.

حجت الاسلام لشگری افزود: قدر تقوا و پرهیزگاری را بدانید ،بالاترین زینت و حیات مادی و معنوی ماست.

وی به روایتی از حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی(ص) اشاره کرد و گفت: ایشان فرمودند،ای مردم از خدا بترسید ،تقوا و پرهیزگاری را زینت خود گردانید آنگونه که شایسته است.

امام جمعه موقت زابل بیان کرد: یک مومن باید آن تقوایی را در زندگی بوجود بیاورد که در شان یک مسلمان و یک شیعه است.

لشگری افزود: بالاترین چیزی که انسان همراه خود در آخرت داشته باشد این است که رضایت و خشنودی خداوند را در پرونده عمل خود داشته باشد و لذا لازم است همه ما با دقت بشناسیم و توجه کنیم که چه کارهای سبب خشنودی ذات اقدس الهی می شود.

وی خاطر نشان کرد: یقین و باور کنید این دنیایی که در آن زندگی می کنید فانی و زودگذر و از دست رفتنی است و یقین کنید که آخرت در پیش همه جاوودانگی و همیشگی است.

حجت الاسلام لشگری به سفارش رسول الله (ص) به پیروان و مسلمین اشاره کرد که ایشان می فرمایند: بیشتر تلاش ها و کوشش های خود را برای کارهای که ثمره و حاصل آن را پس از مرگ دستیر شما می شود متمرکز کنید.

خطیب نماز جمعه زابل گفت: توبه را مقدم بدارید ،اگر شیطان شما را فریب می دهد و جرمی را انجام می دهید ،توبه کنید و باید هر فردی بر شهوتش غلبه پیدا کند.

وی عنوان کرد: مسئله ازدواج در اسلام یک امر مقدس و ارزشمند است و باید سعی شود که در امر ازدواج کوچکترین خلافی انجام نشود چرا که آثار آن زندگی را به مخاطره می اندازد.

حجت الاسلام لشگری بیان داشت: این شیطان است که گناهان را زینت می دهد و مصیبت آنجاست که انسان غرق در گناه و معصیت باشد و یکدفعه عزرائیل جان او را قبض کند.

امام جمعه موقت زابل در خطبه دوم بار دیگر نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی دعوت کرد و در ادامه به امروز جمعه 26 دیماه سالروز فرار شاه خائن از ایران اشاره کرد و گفت: در چنین روزی ملت ما شاهد فرار یک مهره پلید و جنایتکار از مهره های استکبار جهانی و صهیونیست بود ،یعنی فرار شاه خائن و جنایتکار که سراسر زندگی ذلتش برای ملت ایران زیان بار بود و ملت ما به برکت اسلام و قرآن آزاد شد.

وی تصریح کرد: شنبه 27 دیماه شهادت چهار تن از مبارزین بزرگواری ست که در دوران خفقان ،به اردوگاه منکرین خدا یورش آوردند و جانانه از اسلام ناب محمدی(ص) دفاع کردند.

لشگری اشاره کرد: شهدای بزرگوار هیات مؤتلفه در برابر جنایات رژیم پلوی ،امریکا و اسرائیل از جانشان مایه گذاشتند و واقعا یک نوری در این مملکت تابش گرفت.

خطیب نماز جمعه زابل گفت: چهارشنبه یکم بهمن ماه مصادف است با اعدام انقلابی حسنعلی منصور ،مهره سرسپرده امریکا و اسرائیل و غربیها که به دست شهید بخارایی از سر راه مملکت برداشته شد.

وی بیان نمود: استکبار جهانی هر روز دست به یک توطئه ای می زند و اسلام و مسلمین را به عنوان تروریست در جهان معرفی می کند و سعی دارد با تبلیغات گسترده افکار عمومی را نسبت به اسلام بدبین کند .

حجت الاسلام لشگری تاکید کرد: در برابر توطئه های دشمنان، هوشیاری تک تک ملت ایران ضروری ست تا فریب این جنایتکاران را نخورند.

خطیب نماز جمعه زابل در جمع نمازگزاران گفت: امریکا و اسرائیل می خواهند با یک توطئه انرژی هسته ای را از ما بگیرند و با وارد کردن فشار بر جمهوری اسلامی ایران ،کشور را تسلیم خود کنند .

وی یادآور شد: اروپاییها و امریکاییها هرگز دلسوز ما نیستند و خیر ما را نمی خواهند ،باید همه ملت و مسئولین در برابر زیاده خواهی های امریکا بیدار باشند ،دشمن می خواهد بیداری را از جوانان ما بگیرد و وابستگی ملت را به دین و ایمان مورد هجوم قرار دهد.

امام جمعه موقت زابل با بیان اینکه دشمن نمی خواهد ما روی پای خودمان بایستیم ،افزود: ملت باید مقاومت خود را ادامه دهد تا ان شالله به حول و قوه الهی توطئه های دشمنان خنثی گردد.

لشگری با تاکید بر اینکه امریکا چیزی ندارد ،بیان کرد: ما در این عالم وجود پاک فرزند فاطمه زهرا(س) حضرت حجه ابن الحسن(عج)را داریم و این خیال خام دشمنان است که در این کشور برای خود جای پایی درست کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark