داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
بسام: با لباس قطر صدای عراق خواهم بود/بایکوت اقتصادی دیگر جواب نمی دهد!
کد مطلب: ۶۶۰۹۱
تاریخ انتشار:سه شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۹
ستاره عراقی تیم ملی فوتبال قطر در آستانه بازی بزرگ این تیم برابر امارات به الجزیره اسپورت گفت: در این بازی بزرگ، با لباس قطر صدای عراق خواهم بود.
بسام: با لباس قطر صدای عراق خواهم بود/بایکوت اقتصادی دیگر جواب نمی دهد!
بسام هشام الراوی بازیکن کلیدی تیم ملی فوتبال قطر در آستانه بازی تیمش برابر امارات درباره این جدال سیاسی و حساس گفت: تلاش می‌کنم یک مهره کلیدی برای قطر باشم و شک ندارم که در فینال خواهیم بود.

وی گفت: این برای من یک فرصت کلیدی بود تا بدرخشم و مقابل امارات گلزنی کنم و خود را به تیم ثابت کنم. اما کارت زرد دوم مرا از این مهم محروم کرد. اکنون امیدوارم تیم به فینال برسد تا در فینال خودم را به اثبات برسانم.

بسام وقتی یک پسربچه نوجوان بود، همراه با خانواده خود از خاک عراق کوچ کرد و به قطر آمد. او در لیگ ستارگان قطر درخشید و در فوتبال این کشور رشد کرد اما هرگز و در هیچ مصاحبه‌ای نگفت که عراقی نیست و به عراق هیچ ربطی ندارد.

ضربه آزاد و زیبای بسام الراوی باعث شد قطر راهی یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ شود. او تردید ندارد که قطر راهی فینال خواهد شد.

بسام ۲۱ ساله خوش آتیه است و دوست دارد زیر ذره بین بازرسان و دلالان اروپایی قرار بگیرد و شانس بازی در تیم‌های معتبر اروپایی را هم در زندگی خود داشته باشد. او نمی‌تواند برابر امارات بازی کند اما اگر قطر راهی فینال شود، او بار دیگر می‌تواند نقشی کلیدی ایفا کند.

بسام افزود: به تیم خود افتخار می‌کنم اما با لباس قطر صدای عراق هم خواهم بود و دوست دارم در لباس صلح، دشمن جنگ باشم و صدای مردم مظلوم عراق را به دنیا برسانم. قطر برای اولین بار به چنین جایگاهی رسیده و من در پوست خود نمی گنجم. خوشحالم و دوست دارم با قطر به فینال برسم.

پدر بسام در دهه ۹۰ میلادی برای تیم ملی عراق بازی کرده او در این خصوص می‌گوید: به تیم خود قطر افتخار می‌کنم، به قطر وفادار هستم اما واضح است که گذشته خود را نیز فراموش نخواهم کرد. من بازیکن تیم ملی قطر هستم و دوست ندارم مدام از من سوال شود که تو عراقی هستی با قطری؟ به حرف مردم اهمیت نمی‌دهم، بله در عراق به دنیا آمده‌ام اما در قطر بزرگ شده‌ام و کشورم را دوست دارم.

بسام در بخشی جنجالی از سخنانش گفت: امارات، متحد جدی عربستان در بایکوت اقتصادی و نظامی قطر بوده و اگر بگویم که این بازی اصلاً سیاسی نیست، دروغ گفته‌ام، بنابراین مسئول هستیم تا جام را به خاک قطر ببریم و مردم جشن قهرمانی بگیرند. این یک پیغام مهم است برای جهان که بدانند که بایکوت اقتصادی دیگر جواب نمی‌دهد و قطر دوستان خودش را دارد.Share/Save/Bookmark