داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
حکم قلع‌وقمع برج‌های سعادت آباد صادر شد/ دادگستری گرانی بازار را رصد می‌کند
کد مطلب: ۶۷۸۰۱
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۹
حشمتی گفت: حکم قلع و قمع و توقف ساخت برج‌های سعادت آباد صادر شده است.
حکم قلع‌وقمع برج‌های سعادت آباد صادر شد/ دادگستری گرانی بازار را رصد می‌کند
محمد جواد حشمتی رئیس دادگستری استان تهران در حاشیه مراسم تشییع شهدای گمنام با اشاره به وضعیت برج‌های سعادت آباد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و بر اساس احکام صادره هم روند ساخت این برج‌ها متوقف شده و حکم قلع و قمع آن‌ها صادر شده است.

او در پاسخ به سوال دیگری درباره حمایت دستگاه قضا از واحد‌های تولیدی افزود: مخلص تمام واحد‌های تولیدی هستیم.

حشمتی تصریح کرد: رئیس قوه قضائیه با توجه به تمهیدات صورت گرفته تأکید کرد که با همه وجود از مراکز تولیدی حمایت کنیم و این کار در حال انجام است.

رئیس دادگستری استان تهران ادامه داد: تلاش می‌کنیم تا هیچ یک از واحد‌های تولیدی تعطیل نشوند و مشکلی برای آن‌ها به وجود نیاید؛ اگر کسی مدعی است باید از طریق قانونی پیگیری کند و قوه قضائیه هم کمک می‌کند تا هیچ واحد تولیدی تعطیل نشود.

حشمتی درباره اینکه واحد‌های تولیدی باید به کجا مراجعه کنند؟ بیان کرد: صاحبان واحدهای تولیدی برای دریافت کمک باید به دادستان‌های استان‌ها، مراکز استان‌ها و دستگاه‌های متولی مراجعه کنند، زیرا آن‌ها بر اساس قانون وظیفه دارند تا در این زمینه کمک و حمایت کنند و اگر واحد‌های تولیدی می‌توانند خودشان مشکل را حل کنند، در غیر این صورت از طریق دستگاه‌های متولی و بخش قضایی می‌توانند کمک‌های خوبی را دریافت کنند.

بیشتر بخوانید: دادستان تهران: اطاله دادرسی از مشکلات دستگاه قضایی است

رئیس دادگستری استان تهران با بیان اینکه اصل موضوع این است که اجازه ندهیم در این وضعیت حساس بازار تولیدی مشکل پیدا کند و متوقف شود، گفت: ما با همه وجود در تلاش هستیم که چرخ تولید به حرکت دربیاید و اقتصادمان متکی به واحد‌های تولیدی داخل کشور و تولیدات داخلی باشد و امیدواریم همه نسبت به این امر اهتمام داشته باشند.

او در خصوص برنامه‌های دستگاه قضا برای مقابله با گرانی‌های اخیر گفت: گرانی ارتباط چندانی با ما ندارد، اما دادگستری به عنوان دستگاه متولی قانونی به همراه دادستان‌ها و دادستانی کل کشور این موضوع را رصد و پیگیری می‌کند.

حشتمی با اشاره به اینکه سازمان تعزیرات حکومتی و همه مجموعه‌ها باید کمک کنند، تصریح کرد: این موضوع به بخش خاصی ارتباط ندارد و باید همه دستگاه‌ها نسبت به تنظیم واردات و وضعیت بازار و تأمین نیازمندی‌های مردم کمک کنند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark