داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
مدیر کل جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان:
۵۲ هزار هکتار از اراضی استان به کشت خرما اختصاص دارد
کد مطلب: ۵۶۷۳۱
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۵
مدیر کل جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: با توجه به بازدهی بسیار خوب درخت خرما، ۵۲ هزار هکتار از اراضی سیستان و بلوچستان به کشت خرما اختصاص دارد.
۵۲ هزار هکتار از اراضی استان به کشت خرما اختصاص دارد
رضا نجفی در گفتگو با خبرنگار اوشیدا ابراز داشت: به دلیل موقعیت آب و هوایی مناسب و زمین حاصلخیز،  میزان تولید خرما در سیستان و بلوچستان از رقم بالایی برخوردار است به طوری که رتبه دوم کشور در تولید خرما به این استان اختصاص یافته است.

 
وی افزود: در سال جاری ۳۳ هزار تن خرما از سیستان و بلوچستان به کشورهای افغانستان، ترکیه، عراق، آذربایجان، پاکستان، روسیه و هند صادر شده است که نشان دهنده ی درآمدزایی بالای این محصول در استان دارد.

 
نجفی بیان کرد: صادرات خرما به کشورهای خارجی ۲۷ میلیون دلار درآمد برای سیستان و بلوچستان دربرداشته است که ارزشمندی این محصول در استان را به اثبات می رساند.

 
مدیرکل جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه، ۱۵۰ نوع خرما در استان وجود دارد تاکید کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و تاثیر مستقیم آن بر کشور، کشت خرما نیز در راستای اقتصاد مقاومتی و عدم اتکا به نفت قرار دارد چرا که درآمد خوبی را عاید کشورمان کرده است.

 
نجفی در ادامه از وجود ۱۱ واحد بسته بندی خرما در استان خبر داد و تصریح کرد: خرمای سیستان و بلوچستان به دلیل شرایط جوی منطقه از کیفیت بسیار خوب و بازارپسندی بالایی برخوردار است بنابراین در طی سال های اخیر تلاش زیادی جهت بسته بندی این محصول به نام سیستان و بلوچستان شده است.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark