داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
مردی که شوهر این زن را به دار آویخت چه نقشه ای در سر داشت؟ + عکس
کد مطلب: ۵۷۷۲۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۶
مردی که متهم است به دنبال برقراری ارتباط با زنی متاهل، شوهر او را به دار آویخته است، در جلسه دادگاه منکر اتهامش شد.
مردی که شوهر این زن را به دار آویخت چه نقشه ای در سر داشت؟ + عکس
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: مردی که متهم است به دنبال برقراری ارتباط با زنی متاهل، شوهر او را به دار آویخته است، در جلسه دادگاه منکر اتهامش شد. او پیش از این به قصاص محکوم شده بود اما دیوان‌عالی کشور این حکم را شکست و پرونده را برای بررسی دوباره به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع داد.

 

 

  31 شهریور سال92 زنی با پلیس ملارد تماس گرفت و از کشف جسد حلق‌آویز شده شوهرش در اتاق خواب خبر داد.

ماموران با حضور در محل و بررسی صحنه جرم، وقوع قتل را محرز دانستند و 15 روز بعد، سوسن، همسر مقتول را به عنوان مظنون دستگیر کردند. زن 34 ساله در بازجویی‌ها راز قتل را فاش کرد و گفت: «از سال 90 با میوه‌فروشی به نام مهرزاد ارتباط داشتم. دو سال بعد، شوهرم از ماجرا با خبر شد و با نقشه قبلی مجبورم کرد مهرزاد را به خانه‌مان بکشانم. آنجا با تهدید چاقو، دست و پای او را بست و بدنش را با سیخ داغ سوزاند. من را هم مجبور کرد از این صحنه فیلم بگیرم. یک هفته بعد، شوهرم مرا تهدید به طلاق کرد. این موضوع را به مهرزاد گفتم که او هم پیشنهاد قتل شوهرم را داد و گفت با من ازدواج می‌کند. شب حادثه، مهرزاد پودری به من داد تا در غذای شوهرم بریزم. او خورد و به خواب رفت. چند ساعت بعد، مهرزاد آمد و به اتاق او رفت. از ترس نفهمیدم چه شد. صبح که بیدار شدم، جسد حلق‌آویز شده شوهرم را از پنجره اتاق دیدم.» با اعترافات سوسن، مهرزاد 47 ساله دستگیر شد اما در تمام مراحل بازجویی خود را بی‌گناه دانست. او و سوسن دو سال بعد در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه و مهرزاد به قصاص و سوسن به 15 سال حبس محکوم شد. دیوان‌عالی کشور اما به این دلیل که مهرزاد تاکنون هیچ اقراری به قتل نداشته، حکم قصاص او را شکست و سوسن را نیز به 14 سال حبس محکوم کرد.

 

پرونده این بار به شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی اصغر عبداللهی و با حضور قاضی مستشار محمود کیخا فرستاده و صبح دیروز جلسه رسیدگی دوباره برگزار شد. اولیای دم شامل پدر، مادر و دو فرزند مقتول حضور نیافتند اما غیابی درخواست قصاص کردند. سپس سوسن با انکار اعترافات قبلی خود گفت: «شوهرم سابقه خودکشی داشت اما من نمی‌دانم چطور فوت کرده است. صبح که بیدار شدم، جسد حلق‌آویز شده‌اش را در اتاق‌خواب دیدم. هیچ ماده مسمومی هم در غذایش نریختم و ارتباط نامشروع هم با مهرزاد نداشتم.»

 

 

این در حالی است که پسر بزرگ‌تر سوسن که در زمان حادثه 9 سال داشت، در جلسه قبلی دادگاه شهادت داده بود: «شب حادثه می‌خواستم از غذای پدرم بخورم که مادرم اجازه نداد. ساعت 3 نصف شب از خواب بیدار شدم که پیش پدرم بخوابم اما مادرم نگذاشت. من صداهایی از اتاق پدرم می‌شنیدم و مادرم هم مدام در پذیرایی راه می‌رفت و دستانش را به هم می‌مالید. یک بار هم دیده بودم که مهرزاد با مادرم ارتباط داشت.»

 

سوسن اما تمام این حرف‌ها را رد کرد تا نوبت به مهرزاد برسد. او هم خود را بی‌گناه دانست و گفت: «من هیچ ارتباطی با سوسن نداشتم و او بود که مدام مزاحم من می‌شد. مقتول می‌خواست 30 میلیون تومان از من اخاذی کند برای همین روی بدنم داغ گذاشتند. من از این کار کینه به دل نگرفتم و دست به قتل هم نزدم.»

 

براساس نظریه پزشکی قانونی، مرگ به دلیل خفگی بوده و هیچ آثاری از سم در بدن مقتول دیده نشده است. در پایان دادگاه نیز قضات وارد شور شدند تا رای نهایی را صادر کنند.

جام جم

Share/Save/Bookmark