داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در آستانه نوروز؛
زنگ خطر کویید ۱۹ در منطقه سیستان به صدا درآمد/ مسافرهای غیر بومی عامل انتشار کرونا
کد مطلب: ۷۳۲۱۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۹
سیستان و بلوچستان که در چند سال اخیر مقصد گردشگری بسیاری از افراد شده است که همین امر خطر ابتلا به کرونا را افزایش می دهد.
زنگ خطر کویید ۱۹ در منطقه سیستان به صدا درآمد/ مسافرهای غیر بومی عامل انتشار کرونا
به گزارش اوشیدا؛ شاید کمتر کسی با شروع ویروس کرونا فکرش را می کرد که این بیماری بیشتر از یک سال مهمان جامعه ما باشد، ویروسی که از سال قبل تا امروز جان بسیاری از عزیزانمان را گرفت.

با این حال با مرگ بسیاری از افراد هنوز آنطور که باید نکات بهداشتی از سوی افراد رعایت نمی شود با وجود اینکه نسخه قوی تر کویید 19 نیز وارد کشور شده اما با نزدیکتر شدن ایام نوروز بسیاری از افراد خود را برای سفر های نوروزی آماده می کنند.

سیستان و بلوچستان که در چند سال اخیر مقصد گردشگری بسیاری از افراد شده است در سال گذشته قبل از تعطیلات سال نو کمترین میزان ابتلا به کرونا را از آن خود کرد که با ورود مسافران نوروزی خیلی زود به یکی از استان های قرمز تبدیل شد.

این روزها نیز کم و بیش خودرو های پلاک سایر استان ها در سیستان و بلوچستان دیده می شوند که ممکن است زنگ خطر ابتلا به کرونا را یک بار دیگر در سیستان و بلوچستان به صدا درآورند.

طبق اعلام ستاد مبارزه با کرونا استان ، منطقه سیستان با تعداد دوبستری کمترین آمار کرونا را حتی در کشور دارد.


۲۰۰ هزار مسافر در سال گذشته وضیت منطقه را قرمز کردند


هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل در همین خصوص به خبرنگار ما گفت: در سال گذشته کادر درمانی مشکلات بسیاری را پشت سر گذاشتند و همه مردم نیز از این موضوع آگاه هستند.

وی افزود: اما در تعطیلات نوروزی سال قبل ورود 200 هزار خودرو مسافر به منطقه شمال سیستان و بلوچستان باعث شد که به یک باره آمار کرونا افزایش یابد.

میرزایی بیان کرد: در ایام تعطیلات عید با اعلام ستاد مبارزه با کرونا احتمال اعمال برخی از محدودیت ها وجود دارد تا از افزایش دوباره کرونا در این منطقه جلوگیری شود.

وی ادامه داد: تا کنون 60 دوز واکسن کرونا به تعداد 30 نفر از کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی زابل تزریق شده است.

میرزایی بیان کرد: این واکسن ها در دو نوبت با فاصله 21 روز تزریق شده است که در مراحل بعدی افراد بیشتری تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: مردم توجه داشته باشند که ویروس کرونا هنوز از بین نرفته بلکه قوی تر نیز شده است لذا بهترین توصیه این است که به مسافرت های غیر ضروری نروند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark