داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
به مناسبت هفته هلال احمر:
دوره آموزشی اقدامات پیش بیمارستانی در حوادث برگزار شد
کد مطلب: ۴۷۴۸۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۸
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان زابل اظهار داشت: به مناسبت فرا رسیدن هفته ی هلال احمر دوره آموزشی اقدامات پیش بیمارستانی در جمعیت هلال احمر شهرستان زابل برگزار شد.
دوره آموزشی اقدامات پیش بیمارستانی در حوادث برگزار شد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ اصغر قورزهی به خبرنگار ما گفت: با برگزاری دوره پیش بیمارستانی که به مدت یک هفته به طول خواهد انجامید نیروهای نجاتگر هلال احمر برای خدمت رسانی مطلوبتر در حوادث آموزش خواهند دید.

وی افزود: واحد آموزش جمعیت هلال احمر شهرستان زابل اقدام به برگزاری دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی در حوادث با حضور ۸۰ خواهر و برادر با هدف ارتقا سطح علمی و عملی نجاتگران هلال احمر کرده است.

وی ادامه داد: در این دوره نجاتگران به صورت تخصصی و ویژه با مسایلی از قبیل ارزیابی منطقه و مصدوم، برخورد با مصدوم، باز کردن راه هوایی و لوله گذاری، فوریت های نجات درمانی، تزریقات و سرم، تریاژ، تثبیت و انتقال مصدوم آشنا می شوند.

وی در این راستا ادامه داد: آشنایی امدادگران و نجاتگران با شیوه برخورد با مصدومان ترومایی و افزایش توانمندی های آنان، آسیب شناسی تروما و مصدومان و نحوه برخورد با آنان، و انجام مراقبت ها و اقدامات، افزایش دانش عملیاتی و افزایش کارایی عملیات های امداد و نجات در سوانح و حوادث از دیگر اهداف این دوره به شمار می رود.

وی تصریح کرد: آموزش دوره پیش بیمارستانی در حوادث توسط مربیان آموزشی استانی، پزشکان و تکنسین پزشکی داوطلب هلال احمر به فراگیران ارایه که در پایان به کسانی که با موفقیت دوره را به پایان رسانند گواهینامه آموزشی تعلق خواهد گرفت.

انتهای پیام//
Share/Save/Bookmark