داخلی آرشيو خبر صفحه اقتصادی
امتیاز مثبت 
۰
 
آغاز پیش ثبت نام ۲۵ هزار خودرو از ساعت ۲۴ امشب
کد مطلب: ۷۰۰۶۹
تاریخ انتشار:شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۲۲
معاون امور صنایع وزارت صمت گفت: پیش ثبت نام ۲۵ هزار خودروی داخلی، از ساعت ۲۴ امشب آغاز می شود و تا یک هفته ادامه دارد.
آغاز پیش ثبت نام ۲۵ هزار خودرو از ساعت ۲۴ امشب

 مهدی صادقی نیارکی در برنامه گفت و گوی ۱۸:۳۰ شبک خبر در خصوص جزئیات فروش فوق العاده ۲۵هزار خودروی تولید داخل در عید فطر تصریح کرد: به منظور ایجاد تعادل در بازار در چند مرحله فروش خودرو خواهیم داشت و این مرحله فروش فوق العاده محسوب می‌شود.

 
او افزود: در این دوره دو شرکت ایران خودرو و سایپا، ۲۵ هزار خودرو را عرضه می‌کنند و پیش ثبت نام از ساعت ۲۴ امشب آغاز می شود و یک هفته ادامه دارد.
 
این مقام مسئول تاکید کرد: برای تحقق شعار " واقعی کردن تقاضا، عدالت در توزیع" در این دوره محدودیت‌هایی برای ثبت نام درنظر گرفته ایم.

معاون امور صنایع وزارت صمت با بیان اینکه افراد حائز شرایط با مراجعه به سامانه دو شرکت اعلام شده می‌توانند برای انجام پیش ثبت نام، رمز عبور دریافت کنند، گفت: رمز عبور کد ملی افراد در نظر گرفته شده است. 

او گفت: در صورتی که عرضه و تقاضا در این دوره برابر باشد عرضه با روال معمول انجام می‌شود، اما در غیر این صورت به روش‌های دیگری مثل قرعه کشی برای عرضه خودرو متوسل می‌شویم.
 
صادقی نیارکی تصریح کرد: ما در این روش فروش شرایط سختی اعمال کرده ایم تا مصرف کننده واقعی برای خرید مراجعه کند. داشتن گواهینامه، سن بالای ۱۸ سال، هر کد ملی یک ثبت نام، عدم خرید خودرو از شرکت های ایران خودرو و سایپا طی ۳۶ ماه گذشته از جمله این شروط است.
 
او ادامه داد: برای ثبت نام در این مرحله فروش فوق العاده افراد نباید پلاک فعال خودرو داشته باشند یعنی مالک خودرو نباشند.
 
این مقام مسئول تاکید کرد: گواهینامه کد ملی و  شماره حساب اعلامی باید متعلق به فرد ثبت نام کننده باشد.
 
صادقی نیارکی گفت: خودرو یک سال در رهن است و قابل صلح نیست و اگر ۳ ماه به خدمات پس از فروش مراجعه نکند گارانتی خودرو حذف می شود.
 
او افزود: اگر اثبات شود اطلاعاتی که فرد داده صحت نداشته ثبت نام باطل می شود و شخص تا ۳ سال حق ثبت نام نخواهد داشت.
 
معاون وزارت صمت تصریح کرد:۵۰ درصد از قیمت خودرو در مرحله نخست ثبت نام گرفت می شود تا مرحله قرعه کشی در حساب واسط باقی می ماند بعد از قرعه کشی طی ۷ روز کاری به حساب افرادی که برنده نشدند بر می گردد.

صادقی نیارکی ادامه داد: از نیمه دوم خرداد به بعد روش‌های دیگری را برای فروش محصولات شرکت‌های خودروساز داخل اعلام خواهیم کرد.
 

پیش ثبت نام ۳۰۰ هزار خودرو در ۴ مرحله تا پایان سال

 
صادقی نیارکی افزود: امسال تا آخر سال حدود ۳۰۰ هزار دستگاه در ۴ مرحله دیگر هم پیش ثبت نام خواهیم کرد، مردم عجله نکنند.
 
معاون امور صنایع وزارت صمت تصریح کرد: دولت طرحی برای جلوگیری از ورود سوداگران به بازار خودرو تحت عنوان اخذ مالیات بر سود ناویژه در دستور کار دارد. 
 
او افزود: پارسال تا پایان اردیبهشت ماه ۱۱۸ هزار دستگاه خودرو تولید داشتیم که امسال به ۱۲۲ هزار دستگاه رسید و با وجود محدودیت های کرونا رشد ۳.۵ درصد تولید داشتیم .
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark