داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
آخرین سنگر جاده مرگ
کد مطلب: ۶۷۲۳۴
تاریخ انتشار:سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۳۵
بیست کشته و بیش از 130 زخمی در بزرگراه شهید نوری زابل ، شهرداری این شهرستان را الزام به ساخت سرعت گیر کرده است.
آخرین سنگر جاده مرگ
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ احداث برخی از ساختمان های اداری و یا درمانی با فاصله از مرکز شهر و یا بیرون از شهرستان زابل امروزه به یکی از معضلات مهم تبدیل شده است، بیمارستان امام علی (ع) که دورترین مرکز درمانی در زابل محسوب می شود روزانه میزبان خیل عظیمی از جمعیت است.
این بیمارستان در مسیر بزرگراه شهید نوری واقع شده است که جهت سهولت در تردد شهروندان پل عابر پیاده احداث و حداقل سرعت در نزدیکی این بیمارستان ۵۰ کیلومتر بر ساعت عنوان شده است.
با این وجود در بسیاری از مواقع شاهد وقوع برخی از حوادث در این مسیر هستیم ، مقصر اصلی این تصادفات به نحوی رانندگانی که با سرعت بالا در حرکت هستند و همچنین افرادی که از پل عابر پیاده استفاده نمی کنند عنوان می شوند.
بارها سرعت گیر هایی در این محل نصب شده است که باعث کاهش سرعت برخی از رانندگان و همچنین پایین آمدن آمار تصادفات شده بود.
باید گفت به گونه ای تنها راه مقابله با برخورد خودرو ها با عابرین پیاده احداث سرعت گیر است ، که این امر هر بار مورد اعتراض شهروندان واقع گردید و در نهایت پس از مدتی سرعت گیرها منحل شدند.
شهرداری زابل در جدیدترین اقدام خود بار دیگر اقدام به نصب چندین سرعت گیر در این محل کرده است که مجددا مورد اعتراض برخی از شهروندان واقع گردیده است.
موسی خمری شهردار شهرستان زابل در گفت و گو با اوشیدا وجود این سرعت گیر ها را الزامی دانست و گفت: در دو سال گذشته تصادفات مرگ باری در این محل اتفاق افتاده است که وجود این سرعت گیر ها را واجب کرده است.
وی افزود: رانندگان در این مسیر با وجود این سرعت گیرها حداقل سرعت مجاز که ۵ کیلومتر بر ساعت است را رعایت خواهند کرد و در نهایت منجر به کاهش آمار تصادفات خواهد شد.
اما غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل نیز در این خصوص اظهار کرده است که پس از اتمام پروژه احداث میدان رستم در این بزرگراه از تعداد سرعت گیر ها کاسته خواهد شد.
وی بیان داشت: در سال های گذشته در این مسیر ۲ نفر کشته و بیش از ۱۳۰ نفر نیز مجروح شده اند که مقصر اصلی آن سرعت بالای خودرو ها عنوان شده است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark