داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
اولین جلسه دادگاه تروریست های حمله کننده به مجلس تمام شد/ فردا رسیدگی به اتهامات متهم اول
کد مطلب: ۶۳۹۰۴
تاریخ انتشار:شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۹
اولین جلسه دادگاه تروریست‌های حمله کننده به مجلس در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به صورت علنی برگزار شد.
اولین جلسه دادگاه تروریست های حمله کننده به مجلس تمام شد/ فردا رسیدگی به اتهامات متهم اول
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی امروز(شنبه) در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به صورت علنی آغاز شد.

گفتنی است، در این جلسه ۸ نفر از عوامل گروهک تروریستی داعش حضور دارند و جلسه با حضور وکلای مدافع متهمان، ۸ متهم و خانواده شهدا برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش اتهاماتی همچون خرید، حمل و نگهداری سلاح جنگی سبک، نیمه سنگین و سنگین بر متهمان این پرونده که در دادگاه امروز حضور دارند، وارد است و این افراد در بازه زمانی ۱۷ خرداد ۹۶ تا سوم تیر ۹۶ بازداشت شده‌اند.

گفتنی است؛ نماینده دادستان در جلسه حضور دارد و برای قرائت کیفرخواست در جایگاه قرار گرفت.

مطابق کیفرخواست قرائت شده س.م یکی از متهمان در سال ۹۴ از کشور خارج شده و به داعش پیوسته است و در سال ۹۶ با سلاح و مهمات جنگی در حالی که کمربند انتحاری به خود بسته بوده است وارد کشور می‌شود و علت عدم همکاری مستقیم و اعزام نشدن س.م برای انجام عملیات تروریستی در حرم مطهر امام(ره) و مجلس شورای اسلامی هماهنگی برای انجام عملیات‌های دیگر بوده است.

در ادامه این جلسه قرائت کیفرخواست 8 نفر از اعضای تیم تروریستی داعش در حمله تروریستی به حرم امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی به پایان رسید.

قاضی صلواتی در این جلسه گفت: این پرونده ۲۶ متهم دارد که کیفرخواست سایر اعضای گروه نیز در جلسات دیگر و با حضور متهمان و وکلایشان قرائت خواهد شد.

فردا جلسه رسیدگی به اتهامات اولین متهم پرونده برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark