داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
ظریف: اقدام نظامی علیه ایران خودکشی است
کد مطلب: ۶۶۲۵۳
تاریخ انتشار:شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۸
وزیر خارجه کشورمان در گفتگو با یک شبکه تلویزیونی آمریکایی هشدار داد هر گونه اقدام نظامی علیه ایران در حکم خودکشی عاملان آن است.
ظریف: اقدام نظامی علیه ایران خودکشی است
به گزارش اوشیدا به نقل از گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ در گفتگو با شبکه «ان بی سی» نسبت به اقدام نظامی علیه ایران هشدار داد.

ظریف در این باره افزود: « همان گروه جنایتکاری (Gang) که جنگ ۲۰۰۳ علیه عراق را رقم زدند، هم‌اکنون به دنبال جنگ با ایران هستند. اما فکر می‌کنم در نهایت عقل حاکم خواهد شد و این افراد خواهند فهمید که جنگ با ایران در حکم خودکشی خود آنهاست ».

وزیر خارجه خارجه کشورمان در توضیح اینکه چرا جنگ با ایران خودکشی است تأکید کرد: «ایران با کشورهای دیگر تفاوت دارد. آمریکا عادت دارد با کشورهایی سروکار داشته باشد که قدرت آنها متکی به بیرون از کشور است، برای ما اما مردم‌مان منبع قدرت و مشروعیت هستند».

ظریف همچنین در پاسخ به اینکه رئیس‌جمهور آمریکا خواستار دیدار با مقامات ایران و مذاکره مجدد بر سر برجام شده است، با رد هر گونه ایده مذاکره مجدد گفت: «چرا باید دوباره بر سر توافقی مذاکره کنیم که نه با یک جلسه دو ساعته که ظرف ۱۳ سال مذاکره به دست آمده است؟ چرا باید به ترامپ و اینکه به امضایش پایبند می‌ماند اعتماد کنیم؟».

آمریکا ۱۸ اردیبهشت سال جاری به صورت یکجانبه و بدون دلیل خاصی از برجام که مورد تأیید جامعه جهانی و شورای امنیت سازمان ملل بود خارج شد و تمام تحریم‌ها علیه ایران را در آبان‌ماه بازگرداند. واشنگتن همچنین تهدید کرد هر کشوری که تحریم‌ها علیه ایران را نقض کند، با پیامدهای آن روبرو خواهد شد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark